Haberlerim google keşfete neden düşmüyor? Keşfeti engelleyen hatalar

Haberlerim google keşfete neden düşmüyor? Keşfeti engelleyen hatalar
Birçok kişi haberlerinin veya içeriklerinin google keşfete neden düşmediğini merak ediyor. İnternet haberciliği konusunda uzman isimlerden biri olan Sadık Şimşek, paylaşımında bunun nedenlerini sıraladı

Google ve Seo konusunda uzman isimlerden biri olan Sadık Şimşek, Linkedin profilinde yazdığı yazıda ''Haberlerim google keşfete neden düşmüyor?'' sorusunu cevaplandırdı

İşte Sadık Şimşek tarafından yazılan o yazı

Google Keşfet'e düşmeyen haberler hakkında birkaç sebep bulunmaktadır. Son güncellemeyle birlikte birçok web sitesi ve haber sitesi ceza aldı ve Keşfet üzerinden silindi. Bu durumun nedenleri şunlar olabilir:

1. Kaynak belirtmeme: Haber siteleri ve web siteleri, içeriklerinde kaynak belirtmemiş olabilirler. Google, güvenilir ve doğru bilgiler sunan içeriklere öncelik verir. Kaynak belirtmeme, içeriğin güvenilirliğini ve doğruluğunu sorgulatan bir durumdur.

2. Kopya içerikler: Bir web sitesinin içerik oluşturucularından biri Google uyumlu içerikler üretirken, diğer bir içerik oluşturucu ise kopya içerikler oluşturmuş olabilir. Google, benzer veya kopya içeriklere karşı ceza uygulayabilir ve bu da Keşfet'te görünmemesine neden olabilir.

3. Paralı link satın alma: Bazı siteler, tanıtım yazıları için paralı linkler satın almış olabilir. Ancak bu linklerin aslında siteye zarar verebileceği bilinmelidir. Google, organik ve doğal linklere önem verirken, paralı linklerin kullanımını cezalandırabilir. Aynı durum haber sitelerine alınan tanıtım yazıları içinde geçerlidir. 1000 TL veya 4000 TL'ye alınan o tanıtım yazıları bugün o sitelerin çökmesine neden oldu.4. Alakasız içerikler: Haber metni içerisine alakasız videolar veya linkler eklenmiş olabilir. Bu durum, içeriğin kalitesini düşüren bir etkendir. Google, kullanıcı deneyimini ön planda tuttuğu için alakasız içeriklere karşı ceza uygulayabilir.

Bu nedenlerle birlikte, ceza alan sitelerin kendilerini gözden geçirmesi ve hatalarını düzeltmesi önemlidir. Uyarılara dikkat etmeyen siteler ise cezalarla karşılaşabilir. Biz ise bizi dinleyenlerle yolumuza devam edeceğiz.

Sitesi cezası alanlar için ek kaynak: Sadiksimsek.com Tıklayın

Not: Son güncellemede ödüllendirilen sitelerde var elbette;
Haber7
TRT Haber
Gazete Duvar
Habertürk
Süper Haber
Birgün Gazetesi
Diken
Yenişafak
Haberler
Onedio
Gerçek Gündem
Sansüre uğradığını iddia etse de Sözcü gazetesi
T24 ve Sabah.com.tr

Son Haberler