Instagram'a çok konuşulacak yeni bir özellik geliyor!

Instagram'a çok konuşulacak yeni bir özellik geliyor!
Instagram, kullanıcı deneyimini iyileştirecek iki yeni özelliğini test aşamasına getirdi. Bu özellikle birlikte kullanıcılar hem Keşfet hem Reels sayfasındaki hakimiyetini artırmış olacak.

Çevrimiçi fotoğraf ve video platformu Instagram, kullanıcı deneyimini iyileştirmeye odaklanan iki yeni özelliği test ettiğini duyurdu. Duyurulan özelliklerden ilki, kullanıcıların gerçekten ilgi duydukları alanlarla ilgili içerikleri görüntülemesi avantaj sağlayacak. İkinci özellik ise son kullanıcıdan ziyade içerik üretici için önemli. Ancak durum böyle olsa da tüm kullanıcılar, bu yeni özellikten etkilenecekler. Gelin Instagram'da test edilen yeni özelliklere yakından bakalım.

Instagram'ın Keşfet veya Reels sayfalarında gezerken, görmek istemediğiniz içerikler için "İlgilenmiyorum" seçeneğini kullanabilirsiniz. Algoritmayı tetikleyen bu seçenek, benzer gönderilerin daha az gösterilmesini sağlar. Test aşamasına gelen yeni özellik, bu durumun tam tersini sunacak. Kullanıcı, bu yeni özellik sayesinde ilgilendiği kategorilerdeki içerikleri daha fazla görme imkanı yakalayacaklar.

"İlgileniyorum" seçeneği ile gerçekten ilgi alanlarınızdaki gönderiler daha fazla gösterilecek!

Instagram'a eklenecek "İlgileniyorum" butonu, Keşfet ve Reels sayfası için algoritmayı tetikleyen yeni bir seçenek olacak. Diyelim ki sıkı bir futbol tutkunusunuz. Futbol ile ilgili içeriklere İlgileniyorum dediğinizde, futbol ile ilgili içerikleri çok daha fazla görmeye başlayacaksınız. Bu yeni özellik, görmek istemediğiniz içeriklerden tamamen kurtulmanıza yardımcı olabilir.

Filigranlı videolar, Reels sayfasında daha az gösterilecek

Instagram'daki bir diğer yenilik ise açıkça belirtilmemiş olsa da TikTok'la ilgili. Instagram'ın en güçlü rakibi olan TikTok'taki videolarda bir filigran bulunuyor. Instagram tarafından yapılan açıklamada, TikTok'un adı verilmeden, filigranlı içeriklerin Reels bölümünde daha az gösterileceği belirtildi. Ayrıca platform, içerik üreticilere bununla ilgili bir bildirim de göstermeye başlayacak. İçerik üretici bu bildirimi aldığında, paylaştığı videonun sadece takipçilere gösterildiğini anlayacak. Instagram, Reels sayfasındaki TikTok videosu bolluğundan rahatsız olduğu için böyle bir karar almış gibi görünüyor.

Son Haberler