Instagram'da biyografi kısmında dikkat çeken yenilik

Instagram'da biyografi kısmında dikkat çeken yenilik
Instagram'ın biyografi bölümünde çok küçük ama herkes tarafından efektif bir şekilde kullanılabilecek harika bir özellik geldi. Yeni değişiklikle birlikte kullanıcılar, biyografi bölümüne beş taneye kadar bağlantı ekleyebilecek.

Dünyanın en popüler sosyal ağlarından Instagram ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Çatı şirket Meta'nın patronu Mark Zuckerberg, Instagram kullanıcılarının artık biyografilerine birden çok bağlantı ekleyebileceklerini duyurdu. Zuckerberg, bu yeni özelliği "en çok talep edilen özelliklerden biri" şeklinde nitelendirdi.

Instagram'da URL kullanımı pek de kolay değil. Yorum olarak bırakılan bağlantılara zaten ulaşılamaz. Ayrıca rahatlıkla bağlantı paylaşmak için de profesyonel hesap sahibi olmak gerekiyor. Yeni özellik, işlerin kolaylaşmasını sağlıyor. Bugüne kadar sadece bir bağlantıyı hesaplarındaki biyografi bölümüne ekleyebilen kullanıcılar, artık beşe kadar bağlantı eklemesi yapabilecekler.

Instagram'a Yeni Özellik

Instagram'da kullanıma sunulan yeni özellik, profillerdeki bağlantı bölümlerine açılabilir menü ekleyecek. Buraya dokunan kullanıcı, hesap sahibinin paylaştığı tüm bağlantıları görüntüleyecek. Böylelikle kalabalık görünmeyen bir deneyim sunulmuş olacak.

Instagram'daki yeni özellik şimdilerde dağıtım aşamasında. Süreç tamamlandığında dileyen tüm kullanıcılar, biyografi bölümüne birden çok URL ekleyebilecekler.

Instagram'a bağlantı ekleme nasıl yapılır?

  • Adım #1: Profil sayfasına girin.
  • Adım #2: "Profili Düzenle" seçeneğine dokunun.
  • Adım #3: "Bağlantı ekle" seçeneğine dokunun.
  • Adım #4: URL veya URL'leri ekledikten sonra kaydedin.

Son Haberler