Instagram'ın o özelliği artık Whatsapp'ta: Çift tıklamak yetiyor

Instagram'ın o özelliği artık Whatsapp'ta: Çift tıklamak yetiyor
WhatsApp, emojili tepki özelliğinin kapsamını genişletmeye karar vererek çalışmalara başladı. Yeni özellikle birlikte artık tıpkı Instagram'da olduğu gibi Whatsapp'ta da mesajlara çift tıklayarak beğenmek mümkün olacak.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yaklaşık bir yıl kadar önce mesajlara emoji ile tepki verme özelliğini kullanıma sundu. Alternatif mesajlaşma uygulamalarında da bulunan bu özellik, yanıtlamakla vakit kaybetmek istemediğiniz mesajların altına emoji bırakmanızı sağlıyor. Gelen son haberler, WhatsApp'ın bu özelliğin kapsamını genişletmek için çalıştığını gözler önüne serdi.

WhatsApp'ın 23.0.10.73 kodlu iOS beta sürümü üzerinde yapılan incelemeler, geliştirici ekibin mesajlara çift dokunarak emoji ile tepki verilmesini sağlayacağını ortaya koydu. Kullanıcılar, bu özelliğin kullanıma sunulması ile çok daha basit bir şekilde emojili tepki verebilecekler. Böylelikle kullanıcı deneyimi iyileştirilmiş olacak.

Mesaja basılı tutmaya gerek kalmayacak!

WhatsApp'ın mevcut sürümlerinde emojili tepki özelliğini kullanabilmek için, söz konusu mesajın üzerine basılı tutulması, ardından da gönderilecek emojinin seçilmesi gerekiyor. iOS beta sürümde tespit edilen yeni özellik, bunun kolaylaşacağını ortaya koyuyor. Ancak bu noktada bazı kafa karıştırıcı hususlar var.

Geliştirme aşamasındaki özelliği tespit eden WABetaInfo, çift dokunmanın sadece yukarı doğru bakan başparmak emojisi için kullanılabildiğini söylüyor. Yani diğer emojiler, en azından şimdilik bu özellikten muaflar. Ancak yukarı doğru bakan başparmak emojisi, pek çoğumuzun sıklıkla "onaylama" anlamında kullandığı bir emoji. Özellik kısıtlanmış olarak yayınlansa bile tüm WhatsApp kullanıcılarının işini görecektir. Bu arada; basılı tutarak emoji yollama ise halihazırda olduğu gibi kullanılmaya devam edecek.

Son Haberler