İnternet şirketi GoTo, işgücünün yüzde 12'sini işten çıkarıyor

İnternet şirketi GoTo, işgücünün yüzde 12'sini işten çıkarıyor
Bir GoTo sözcüsü, hareketin "temel talep üzerine, e-ticaret ve finansal teknoloji hizmetlerine odaklanan, gerçekten sürdürülebilir ve finansal açıdan bağımsız bir işletme olma yolundaki ilerlemesini hızlandırma" yönündeki artan girişimlerinin bir parçası olduğunu söyledi.

Endonezya'nın en büyük internet şirketi GoTo, maliyetleri düşürme ve finansmanı iyileştirme çabalarını gerekçe göstererek 1.300 kişiyi veya işgücünün yüzde 12'sini işten çıkardı.

TechCrunch'a göre GoTo, ekonomik yavaşlama ve artan faiz oranlarında gezinmek için işgücünü azaltma kararında çok sayıda yerel ve küresel akranına katılıyor.

"Finansal bağımsızlığı daha hızlı elde etmenin bizim için çok büyük bir maliyeti var, çünkü temelde nasıl değişmemiz gerektiğine (iş odağı ve çalışma biçimleri) yakından baktığımızda, bu şirketin bel kemiği olan sizi de içeriyor. ," GoTo Group CEO'su Andre Soelistyo'nun sözleri aktarıldı.

"Organizasyonel gözden geçirmemizin bir sonucu olarak, bazılarınızla yollarımızı ayırmak zorunda olduğumuzu söylemek beni üzüyor. Şu anda pek çok duyguyla dolu olduğunuzu biliyorum, acı, öfke, üzüntü ve en önemlisi keder. Ben de aynı şekilde hissediyorum" diye ekledi.

Bir GoTo sözcüsü, hareketin "talep üzerine, e-ticaret ve finansal teknoloji hizmetlerinin temel tekliflerine odaklanan, gerçekten sürdürülebilir ve finansal açıdan bağımsız bir işletme olma yolundaki ilerlemesini hızlandırma" yönündeki artan girişimlerinin bir parçası olduğunu söyledi. rapor.

Sözcü, "GoTo, yüksek kaliteli platformlar arası kullanıcılara stratejik odaklanması, azaltılmış teşvik harcamaları ve ekosistemi genelinde daha derin sinerjiler yaratmasıyla desteklenen bu alanda istikrarlı bir ilerleme kaydediyor."

Facebook'un sahibi Meta ve Twitter tarafından açıklanan son işten çıkarmalara ek olarak, Netflix, Salesforce, Spotify, Tencent ve diğerleri gibi diğer şirketler son aylarda on binlerce kişiyi işten çıkardı.

Son Haberler