iPhone kullanıcılarına Safari'yi bıraktıracak özellik: Google Chrome iOS'ta büyük yeniliğe kavuşuyor!

iPhone kullanıcılarına Safari'yi bıraktıracak özellik: Google Chrome iOS'ta  büyük yeniliğe kavuşuyor!
Google, iPhone kullanıcılarını Safari'den bir adım daha uzaklaştıracak. Chrome'un iOS uygulaması için çok önemli bir özellik geliyor. Artık kamera ile desteklenecek...

Dünyanın en çok tercih edilen internet tarayıcısı Chrome, yeni özelliklerle her platform için çok daha iyi hale geliyor. Son olarak Google, Chrome'un iOS uygulamasında önemli bir güncelleme yapmaya hazırlanıyor.

Bu güncelleme ile tabiri caizse iPhone kullanıcıları, mevcut entegre olan Safari'den bir adım daha uzaklaşacak. İşte gelecek yenilik...

Chrome, iOS' kamera ile arama desteğine kavuştu

iOS için Chrome, çok yakında kamera ile arama desteğine kavuşacak. iPhone kullanıcıları artık bu tarayıcıda Google Lens desteğine sahip olacak.

Şu anda Android ve masaüstü tarayıcıda kullanılan bu özellikle arama deneyimi önemli ölçüde iyileşecek. Söz konusu özellik en çok da Safari'ye darbe vuracak.

Google Lens desteği, Chrome'da bitki ve kıyafet gibi şeyleri aramayı kolaylaştıracak. Şu anda Lens'e ayrı bir Google uygulaması kullanılarak erişilmesi gerekiyor, ancak Google bu özelliği önümüzdeki birkaç ay içinde Chrome tarayıcısına ekleyecek, böylece iOS cihazlarda Chrome adres çubuğundaki Lens simgesini kullanarak Lens'e Google Chrome aracılığıyla erişilebilecek. Bu işlevden faydalanmak için mevcut veya yeni bir fotoğrafı aratmanız yeterli olacaktır.

Buna ek olarak Google, bir özelliği daha iOS kullanıcılarına sunacak. Kullanıcılar Chrome'da metni seçip, Google Çeviri seçeneğini belirleyerek bir sayfanın herhangi bir bölümünü çevirmesine imkan sunacak.

Son Haberler