"Kaybolan Mesajlar" için WhatsApp'tan harika yenilik

"Kaybolan Mesajlar" için WhatsApp'tan harika yenilik
WhatsApp, kaybolan mesajlar özelliği için önemli bir yenilik geliştirildi. Şimdilik beta sürümde kullanılan bu özellik, tüm kullanıcılara açılırsa artık bir mesajın sonsuza kadar saklanabilmesi mümkün olacak.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni bir özellik yayınladı. Hem iOS hem de Android beta sürümde kullanılabilen, ayrıca bazı Android kullanıcılarına kararlı sürümde gelen bu yeni özellik, "Kaybolan mesaj" özelliği aktif edilmiş bir sohbette bulunan mesajların saklanabilmesine imkan tanıyor.

Kaybolan mesajlar özelliği, WhatsApp'taki özelliklerden bir tanesi. Kullanıcılar, bu özellik sayesinde mesajların belirli bir süre sonunda otomatik olarak silinmesine imkan tanıyor. Mesaj kaydetme özelliği ise tam olarak burada devreye giriyor. Kaybolan mesaj etkinleştirildiğinde, sohbette kaydedilmiş olan mesajlar silinmeyecek. WhatsApp bu yeni özelliğe "Tutulan mesajlar" ismini verdi.

WhatsApp'ın mesaj kaydetme özelliği işte böyle görünecek:

WhatsApp'ın test kullanıcılarına sunulan yeni özelliği, mesajların kaybolmasını engellemesi açısından kritik önem arz edecek. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir husus olacak. Diyelim ki bir mesajı kaydettiniz. Sonra karar değiştirdiniz. Mesaj otomatik olarak silinecek ve bir daha o mesaja ulaşamayacaksınız.

Mesaj kaydetme özelliği iOS'ta böyle görünecek

Mesaj kaydetme özelliğinin hem iOS hem de Android beta sürümlerde ortaya çıkmış oluşu, bu özellik için son aşamaya geçildiğinin açık bir göstergesi. Geliştiriciler muhtemelen, bu yeni özelliği bir ya da birkaç kararlı sürüm güncellemesinden sonra kullanıcılara ulaştıracaklar.

Özellik kararlı sürümde de görünüyor ancak çalışmıyor!

WhatsApp'ın yeni özelliği ile ilgili araştırma yaparken, bu özelliğin Android kararlı sürümde de bulunduğunu gördük. Yaptığımız kontroller ise ne yazık ki sonuç vermedi. Evet özellik gelmiş durumda ancak ne gruplarda ne de bireysel sohbetlerde, bu özelliği aktifleştirebileceğimiz bir seçenek bulamadık. Tutulan mesajlar, grup veya kişinin ayrıntı sayfasında yer alacak.

Son Haberler