Microsoft'tan 'Bing' için bomba yenilik: Sesli soru sorabileceksiniz, hem de masaüstünden!

Microsoft'tan 'Bing' için bomba yenilik: Sesli soru sorabileceksiniz, hem de masaüstünden!
Microsoft, Cortana'yı rafa kaldıracağını açıklamasından kısa bir süre sonra yapay zeka destekli Bing tarayıcısıı için önemli bir yeniliği kullanıma surdu. Artık masaüstünden sesli sorular sorulabilecek.

Microsoft Edge'in yükselişi ile popülerliği artan Bing arama motoru, son dönemde bu başarısını yapay zeka ile on'a katladı. Microsoft, yapay zeka sohbet robotunu Bing tarayıcısına entegre etti ve kısa sürede milyonlarca kullanıcı Bing'i yükleyip kullanmaya başladı.

Şimdi ise Bing ve yapay zeka çok daha yetenekli hale geliyor. Microsoft'un son duyurusu, Bing için masaüstünden sesli soru sorulabileceği ile ilgili. İşte detaylar...

Artık sesli sorular sorabilirsiniz

Teknoweek'in aktardığına göre Microsoft, Bing’in ses modunu masaüstünde Edge’e getiriyor. Son güncelleme ile kullanıcılar artık Bing’in sohbet robotunu sesinizi kullanarak sorular sormanıza izin veriyor.

Gelen güncelleme sonrası klavye veya fare kullanmadan sadece sesinizle Bing’de arama yapabilirsiniz. İşte bunu kullanabilmek için yapmanız gerekenler…

kk.jpg

1. Bilgisayarınızda bir web tarayıcısı açın ve bing.com adresine gidin.
2. Sağ üst köşede bulunan mikrofon simgesine tıklayın veya “Hey Bing” diyerek sesli asistanı etkinleştirin.
3. Aramak istediğiniz şeyi sesli olarak söyleyin. Örneğin, “Ankara’nın nüfusu kaç?” veya “En yakın pizza restoranı nerede?” gibi.
4. Bing, sesinizi tanıyacak ve size en iyi sonuçları gösterecektir. Sonuçlar arasında gezinmek için de sesli komutlar kullanabilirsiniz. Örneğin, “Bir sonraki sayfaya git” veya “İlk sonucu aç” gibi.

Masaüstü sesli soru özelliği, Bing’in yapay zeka teknolojileri sayesinde mümkün oluyor. Bing, sesinizi doğru bir şekilde anlamak ve size en uygun cevapları vermek için sürekli öğreniyor ve gelişiyor. Ayrıca, Bing sizin gizliliğinize de önem veriyor ve sesli aramalarınızı kaydetmiyor veya paylaşmıyor.

Son Haberler