Netflix uygun fiyatlı reklamlı paketinin abone sayısını açıkladı

Netflix uygun fiyatlı reklamlı paketinin abone sayısını açıkladı
Netflix, kasım ayında belli ülkelerde kullanıma sunduğu reklamlı abonelik paketine kaç abonesinin olduğunu açıkladı. Abonelik fiyatlarının artmasına karşı Netflix, reklamlı abonelik getirerek kullanıcıların daha uygun fiyatlı dizi ve film izlemesine olanak tanımıştı. İşte o paketin abone sayısı...

Dünyanın en popüler film ve dizi platformu Netflix, geçtiğimiz aylarda reklamlı abonelik paketini belli ülkelerde kullanıma sunmuştu. Henüz ülkemizde bulunmayan sistem, saatte ortalama 4 dakikalık reklam gösteriyordu. Ayrıca yapılan bir araştırma, 300'ü aşkın içeriğin bu pakette sunulmadığını da göstermişti.

Netflix, sistemi piyasaya sürdükten altı ay sonra bugün önemli açıklamalarda bulundu. Şirket, reklamlı aboneliğin aktif kullanıcı sayısının neredeyse 5 milyon olduğunu ifade etti.

Reklamlı aboneliklerin sayısı iki kattan fazla arttı

Netflix'e göre reklamlı sisteme abone olanların sayısı bu yılın başlarından beri iki kattan daha fazla arttı. CEO'lardan biri olan Greg Peters da platforma yeni kaydolanların %25'inden fazlasının reklamlı aboneliği seçtiğini ifade etti. Reklamlı sistemin ABD, Brezilya, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Kore Meksika, İspanya ve Birleşik Krallık olmak üzere yalnızca 12 ülkede olduğunu belirtelim. Yani veriler sadece bu ülkeler için geçerli.

Verilerin ümit verici olduğunu söyleyen Peters, reklamlı abonelikteki müşteri etkileşimiyle reklamsız aboneliktekilerin benzer olduğunu ifade etti ve şunları da ekledi: "Bu çok kritik çünkü her şey müşteride başlıyor ve bitiyor. Bu yüzden Netflix, tüm rekabete rağmen günümüzün en popüler platformu."

Netflix'in reklamlı aboneliği ne zaman Türkiye'ye getireceği bilinmiyor. Şirket, bu paketi ABD'de normal abonelikten 3 dolar daha ucuza 6,99 dolara satıyor.

Son Haberler