Pinterest aktivist Elliott ile anlaşmaya vardı

Pinterest aktivist Elliott ile anlaşmaya vardı
Pinterest, görüntü paylaşımı ve sosyal medya hizmeti şirketindeki operasyonların nasıl iyileştirileceğine dair fikirler sunan aktivist yatırım şirketi Elliott Management ile anlaşmaya vardığını açıkladı.

Pinterest'ten yapılan açıklamada, Elliott'ta portföy yöneticisi olan Marc Steinberg'in 16 Aralık'ta yönetim kuruluna katılacağı belirtildi. İki taraf birkaç aydır görüşmeler yürütüyordu.

Haziran ayında göreve gelen Pinterest CEO'su Bill Ready, Elliott ile yapılan anlaşmayı "türünün tek örneği bir anlaşma" olarak nitelendirdi ve şirketin Steinberg, Elliott'un yönetici ortaklarından Jesse Cohn ve firmadaki diğer kişilerin getirdiği "bakış açısını takdir ettiğini" söyledi.

Pinterest'in hisseleri, şirketin en büyük yatırımcılarından biri olan Elliott'un yönetim kuruluna katıldığı haberi üzerine mesai sonrası işlemlerde %2,5 yükseldi. Düzenleyici dosyalara göre, Elliott adi hisse senetlerinin yaklaşık %3'üne sahip ve bu da toplam hissesinin %9'dan fazlasını oluşturuyor. Hisse senedi fiyatı Ocak ayından bu yana %38 düşerek 22.72 dolardan kapandı.

Dünyanın en yoğun aktivist yatırım şirketlerinden biri olan Elliott, Cohn'un Twitter ve eBay'de yönetim kurulu üyeliklerinde bulunması ve bu yatırımlarda Steinberg ile yakın çalışması nedeniyle teknoloji ve sosyal medya sektöründe geniş deneyime sahip.

Pinterest'in yönetim kurulunda Steinberg dahil 8'i bağımsız olmak üzere 11 yönetici bulunacak.

Son Haberler