Provokatif paylaşım sebebiyle bazı Twitter sayfalarına soruşturma açıldı

Provokatif paylaşım sebebiyle bazı Twitter sayfalarına soruşturma açıldı
TRT'nin haberine göre, Solcu Gazete, Haber Report gibi hesapların da aralarında bulunduğu hesaplara provokasyon gerekçesiyle soruşturma açıldı.

Türkiye Cumhurbaşkanlığı seçimleri son hızla devam ederken sosyal medyada da gelişmeler paylaşılıyor. Ülkenin farklı yerlerinden haberler gelmeye devam ederken TRT Haber, seçimle ilgili paylaşımlar yapan birçok Twitter hesabına soruşturma açıldığını duyurdu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan geldiği söylenen açıklamada ana unsur, bu hesapların provokatif paylaşımlar yapmaları olarak gösteriliyor. Bunun yanında paylaşım yapmasına rağmen kimliği tespit edilemeyen diğer kişiler için de çalışmaların sürdüğü belirtilmiş.

"Hesapların sahipleri hakkında gözaltı kararı çıkarıldı"

Söz konusu hesaplar ise şu şekilde: Haber Report, DarkWeb Haber, Militer Doktrin, Muhbir (ajansmuhbir) ve Solcu Gazete. İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, bu hesaplar haricinde kimliği belirlenemeyenler hakkında da çalışmalarını sürdürüyor.

TRT'nin açıklamasında verdiğine göre İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, "kamuoyunda yanıltıcı, gerçek dışı ve yanlış algı oluşturacak şekilde kamu düzenini ve kamu barışını bozmaya yönelik gerçeğe aykırı bilgileri paylaşmak suretiyle alenen yayan, provokatif ve manipülasyon içeren paylaşımlar" sebebiyle bu kararı vermiş.

Son Haberler