Şaşırtan iddia: Elon Musk'ın sevmediği siteler gecikmeli açılıyor

Şaşırtan iddia: Elon Musk'ın sevmediği siteler gecikmeli açılıyor
Yeni ismi olan sosyal medya platformu Twitter yine şaşırtan bir iddiayla gündeme geldi. İddiaya göre Elon Musk, sevmediği internet sitelerinin linklerini gecikmeli olarak açıyor. Gün geçmesin ki Musk yine enteresan çıkışlarda bulunmaya devam etmesin.

Yeni adı X.com olan sosyal medya platformu Twitter yine şaşırtan bir iddiayla gündem oldu. Şirketin sahibi Elon Musk, öne sürülene göre sevmediği internet sitelerinin linklerini gecikmeli olarak açıyor.

Elon Musk yine devrede

The Guardian'ın aktardığına göre yavaşlatıldığı düşünülen linklerin arasında Musk'ı eleştiren haber siteleri ve rakip sosyal medya platformları bulunuyor.

The Washington Post; Twitter üzerinden tıklandığında New York Times, Reuters, Instagram ve Blue Sky'ın linklerinin 5 saniye gecikmeli açıldığını tespit etti ve bu uygulama "throttling" adı verildiğini bildirdi.

The Washington Post, Twitter üzerinden linklerine tıklayan okuyucuların önce başka bir sayfaya yönlendirildiklerini ve daha sonra da boş bir sayfa görüldüğünü aktardı. The Guardian, sorunun salı akşamı itibariyle çözüldüğünü ve linklerin daha hızlı açıldığını bildirdi.

Son Haberler