Sessizlik bozuldu: Twitter'dan 'kullanım limitine' ilişkin yeni açıklama

Sessizlik bozuldu: Twitter'dan 'kullanım limitine' ilişkin yeni açıklama
Elon Musk'ın kararı sonrası Twitter'a kullanım limiti gelmişti. Kullanıcılar akın akın platforma veda ederken, şirketten yeni bir açıklama geldi.

Sosyal medyanın gündemi son birkaç gündür Twitter'a gelen sınırlama ile çalkalanıyor. Kullanıcıları ücretli aboneliğe çekmek isteyen Elon Musk, Twitter'a görüntüleme sınırı getirdi ve bu davranışıyla epey tepki topladı.

Kullanıcılar akın akın alternatif sosyal medya platformlarına geçiş yaparken, kısa süre önce Twitter'dan kullanım limitine ilişkin bir yeni açıklama daha geldi.

Twitter'dan kafa karışıklığına son veren açıklama

“Kullanıcı tabanımızın özgünlüğünü sağlamak ve spam ile botları platformumuzdan kaldırmak için gerekli bazı önlemleri almamız gerekiyor. Bu nedenle platforma zarar veren botları ve diğer kötü aktörleri tespit edip ortadan kaldırabilmemiz için kullanımı geçici olarak sınırlandırdık. Bu adımı önceden bildirmedik çünkü bu durum kötü aktörlerin tespit edilmekten kaçınmak için hareketlerini değiştirmelerine olanak tanıyabilirdi. Şu an bu hesapların ilk olarak yapay zeka modelleri oluşturmak için insanların herkese açık Twitter verilerini kazımasını, ikinci olaraksa platformdaki insanları ve konuşmaları çeşitli şekillerde manipüle etmesini önlemek için çalışıyoruz. Şu anda kısıtlamalar platformu kullanan kişilerin küçük bir yüzdesini etkiliyor ve çalışmalar tamamlandığında bir güncelleme geçerek sizlere bilgi vereceğiz. Müşterilerimiz özelinde yapılan değişikliğin reklamlar üzerindeki etkisi minimum düzeyde oldu. Bazen, kısa bir an için bile olsa hızlanmak için yavaşlamanız gerekir. Sabrınız için teşekkür ederiz. Twitter’ı herkes için daha iyi bir yer haline getirmeye kararlıyız.”

Bu açıklamalara göre sınırlama geçici olarak getirildi ve yakında kalkacak. Peki sizce gerçekten öyle mi yoksa kullanıcılar ayrıldığı için Musk geri adım mı attı?

Son Haberler