Şimdilik test aşamasında: Bir Whatsapp hesabı, dört cihazda kullanılabilecek

Şimdilik test aşamasında: Bir Whatsapp hesabı, dört cihazda kullanılabilecek
Şu an test aşamasında olan bir özelliğini kullanıma sunan Whatsapp, bir Whatsapp hesabının dört cihazdan kullanılmasına olanak tanıyacak. İşte ayrıntılar...

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yaklaşmakta olan yeni bir özelliği Android beta sürüm kapsamında kullanıcılara ulaştırdı. Test kullanıcılarının deneyimleyebildiği bu yeni özellik, bir WhatsApp hesabının 4 adet akıllı telefona aynı anda kullanılabilmesini sağlıyor. Gelin hep birlikte bu önemli yeniliğe yakından bakalım.

WhatsApp, geçtiğimiz yıl "Çoklu Cihaz" isimli bir özellik yayınladı. Bu özellik, kullanıcıların bir WhatsApp hesabını bir telefon ile bir masaüstü veya web sürüm üzerinden bağımsız olarak kullanılmasını sağlıyordu. Yani telefonun internet bağlantısı olmasa bile masaüstü veya web sürüm üzerinden WhatsApp deneyimi sürdürülebiliyordu. İşte yeni özellik, Çoklu Cihaz özelliğinin kapsamını hayli genişletiyor.

Bir WhatsApp hesabı, birbirinden bağımsız olarak 4 akıllı telefonda da kullanılabilecek!

WhatsApp'ın son Android beta sürümünde ortaya çıkan yeni özellik, bir WhatsApp hesabının dört cihaza kadar bağlanmasına imkan tanıyor. Yani teknik olarak artık bir WhatsApp hesabı, 4 akıllı telefonda eş zamanlı ve birbirlerinden bağımsız olarak kullanılabilecek. Eklenen yeni cihazlar, otomatik olarak senkron edilecek ve böylelikle kullanıcı, hiçbir mesajı kaçırmamış olacak.

Peki yeni özellik nasıl kullanılacak?

  • Adım #1: İkinci cihaza WhatsApp'ı yükleyin ve giriş ekranına gelin.
  • Adım #2: "Bir cihazı bağla" seçeneğine dokunun.
  • Adım #3: Ana cihaza gidin ve "Bağlı Cihazlar" menüsüne ulaşın.
  • Adım #4: Ana cihazda "Cihaz bağla" seçeneğine dokunun.
  • Adım #5: İkinci cihazda görünen QR kodu ana cihazda okutun.

İşte WhatsApp'ın yaklaşmakta olan özelliğini kullanmak bu kadar kolay olacak. Kullanıcı, gerektiği zaman aynı işlemleri uygulayıp, üçüncü ve dördüncü telefon için de WhatsApp hesabını bağlayacak. Ancak unutulmaması gereken bir husus var. Şu an için bu özellik, sadece WhatsApp beta sürüm kapsamında kullanılabiliyor. iPhone sahipleri ile WhatsApp'ın kararlı sürümünü kullananlar, özellik resmi olarak yayınlanana kadar bekleyecekler.

Son Haberler