Sosyal medya hesap yöneticileri Emniyet'in radarında: 27 kişiyi gözaltına alındı

Sosyal medya hesap yöneticileri Emniyet'in radarında: 27 kişiyi gözaltına alındı
Emniyet, sosyal medyadaki paylaşımlar üzerine yeni bir operasyon başlatarak 27 kişiyi gözaltına aldı. Sosyal medyada popüler haber paylaşımı yapan hesapların yöneticilerinin gözaltına alınması dikkat çekti.

Emniyet güçleri, bugün Türkiye'nin dört bir yanında dikkat çeken bir operasyon gerçekleştirdiler. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında 13 ilde toplam 27 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler, sosyal medyada yaptıkları paylaşımlar nedeniyle "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" ve "halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma" ile suçlanıyorlar.

Edinilen bilgilere göre gözaltına alınan şüpheliler, sosyal medyada haber paylaşımları yapan popüler hesaplara ait yöneticilerden oluşuyordu. Ayrıca Aykırı Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak ile Ajans Muhbir editörü Süha Çardaklı'nın da gözaltına alındığı bildiriliyor.

Gözaltına alınan isimler, aşağıdaki hesapları yönetiyorlardı:

  • Aykırı
  • Ajans Muhbir
  • Karargâh
  • Suriyeliler Suriye'ye Platformu
  • Mülteci Haberleri
  • Haber Report

Gerçekleştirilen operasyon kapsamında adı geçen 27 şüpheli; İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Samsun, Sakarya, Kahramanmaraş, Hatay, Tokat, Edirne, Siirt, Bursa ve Şanlıurfa'da gözaltına alındılar.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma ile ilgili olarak aktarabileceklerimiz şimdilik bu kadar. Soruşturma ile ilgili yeni gelişmeler yaşandıkça sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Son Haberler