Starlink rekorları alt üst etti: İndirme hızında rekorunu egale etti, bugüne kadarki en yüksek hıza ulaştı

Starlink rekorları alt üst etti: İndirme hızında rekorunu egale etti, bugüne kadarki en yüksek hıza ulaştı
Elon Musk’ın SpaceX şirketine bağlı Starlink internet hizmeti, indirme hızında yeni bir rekora ulaştı.

Elon Musk’ın en çok yatırım yaptığı şirketlerden biri SpaceX. Uzay ve havacılık alanında faaliyet gösteren şirket, önemli işlere imza atıyor.

Bunlardan biri de Starlink hizmeti. SpaceX’in uzaydan internet sağlayan Starlink’leri şu anda onlarca ülkede aktif edildi ve halka açık kullanılabiliyor.

İndirme hızında rekor kırıldı

Her geçen gün daha da gelişen Starlink, güncellenen versiyonlarıyla yörüngeden internet sunmaya devam ediyor. Bununla beraber indirme hızındaki rekorunu da egale etmeyi başarıyor.

Öyle ki yakın zamanda Almanya’nın Münih kentinde gerçekleşen bir testte Starlink indirme hızı 649 Mbps’ye ulaştı ve şu ana kadarki en yüksek hıza ulaşıldı.

Binlerce uydusuyla yörüngeye gönderilen Starlink, günden güne hem kapasitesini artırıyor hem de diğer alanlarda geliştiriliyor. Bu da internet hızında önemli bir artışı da beraberinde getiriyor.

starlink.jpg

STARLİNK, 600 MBPS HIZA ULAŞTI

Almanya’da internet hız testi yapılan Starlink, alkın katılımına açıldıktan kısa bir süre sonra inanılmaz indirme hızıyla kullanıcıları şaşkına çevirdi.

Reddit üzerinden bir kullanıcı, Almanya’da yaptığı hız testini paylaştı. Daha önce internet hızı 560 Mbps olarak kaydedilirken, yakın zamanda Starlink’in 600 Mbps’yi aşarak yeni hızıyla rekora ulaştı.

SpaceX’in internet hizmeti Starlink’in, Türkiye için de 2024’te aktif edilmesi bekleniyor.

Kaynak: Speedtest
Derleme: Veteknoloji.net

Son Haberler