Threads 100 milyonu devirdi

Threads 100 milyonu devirdi
Instagram'ın Twitter'a rakip olarak çıkardığı yeni uygulama Threads, 100 milyon kullanıcıyı devirdi. Kısa süre içerisinde Threads, Elon Musk'ın sinirlerini bozacak şekilde yükselmeye devam ediyor.

Instagram'ın yeni Threads uygulaması 100 milyon kullanıcıyı çoktan aşarken, birkaç gün içinde rakiplerini çatlatacak bir başarı elde etti.

Meta'nın Twitter'a rakip olarak çıkardığı uygulama, kısa süre içerisinde üst üste abone sayısını artırmaya devam ediyor.

Elon Musk, Twitter'ı satın aldıktan sonra öyle büyük değişimler getirdi ki, uygulamayı kullanan çok sayıda insan da bu değişimlerden şikayetçi olarak başka platform arayışına girdi. Bu konuda Bluesky büyük rağbet görmeye başlarken, Threads'in gelişi her şeyi değiştirdi.

100 MİLYON ABONEYİ DEVİRİP GEÇTİ

Mark Zuckerberg'e ait olan Threads, birkaç gün içerisinde 100 milyon aboneye ulaşım sağladı. Kullanıcı sayısı, Threads kullanıcı tabanının boyutunu izleyen Instagram uygulamasında bulunabilir.

Threads, ilk iki saat içinde 2 milyon kullanıcıya ulaştı ve oradan 5 milyona, 10 milyona, 30 milyona ve ardından 70 milyona istikrarlı bir şekilde tırmandı. CEO Mark Zuckerberg Cuma günü yaptığı açıklamada, lansmanın "beklentilerinin çok ötesinde" olduğunu söyledi.

Pazartesi günü Zuckerberg, kilometre taşını teyit eden bir Threads gönderisinde büyümenin "çoğunlukla organik" olduğunu söyledi.

Son Haberler