Türkiye bu konuda kutuplaştı! OnlyFans, CİMER'e şikayet edildi, kapatılsın istendi

Türkiye bu konuda kutuplaştı! OnlyFans, CİMER'e şikayet edildi, kapatılsın istendi
Twitter'da bir kullanıcının CİMER'e sunduğu şikayetle birlikte OnlyFans'ın kapatılması için bir anda kampanyaya dönüştü. Uygulamanın topluma "ahlaksızlık pompaladığı" ifade edilirken, bazı kullanıcılar da uygulamanın parayla olduğunu, istemeyenin girmeyebileceğini savundu. Yani yine herhangi bir konuda kutuplaşmayı başardık!

Türkiye'de sık sık gündeme gelmeye devam eden ve çoğulukla pornografik içerikler için kullanılan OnlyFans, bugün sosyal medyada yeniden tartışma konusu oldu. Daha önce "Haddizâtında"da yazılar paylaşan avukat Furkan Gurbetoğlu, OnlyFans'ın Türkiye'de kapatılması için CİMER'e başvuru kampanyası başlattı.

Gurbetoğlu, yaptığı paylaşımda CİMER'e yazdığı şikâyet metnine de yer vererek kişilerden bu metni kendilerinin de göndermesini istedi. Bu paylaşım üzerine sosyal medyada fikri destekleyenler ve desteklemeyenler oldu.

Furkan Gurbetoğlu'nun OnlyFans için yaptığı paylaşımlar:

Gurbetoğlu, söz konusu metinde OnlyFans'ın Türkiye'nin ahlakını ve aile yapısını tehlikeye soktuğunu, öne sürüyordu. Talebi ise OnlyFans'a erişim engeli getirilmesi idi.

Twitter'da "#OnlyFansKapatılsın" etiketi de açıldı:

Gurbetoğlu'nun paylaşımı sonrasında pek çok hesap tarafından da yayılan mektupla birlikte Twitter'da "#OnlyFansKapatılsın" etiketi de açıldı. Etiket altında hareketi destekleyen ve desteklemeyenlerin yaptığı paylaşımlardan bazıları şu şekildeydi:

Son Haberler