Twitter Blue aboneleri film süresi kadar video yayınlayabilecek

Twitter Blue aboneleri film süresi kadar video yayınlayabilecek
Twitter, parayı verip Blue abonesi olan kullanıcılara iki saatlik video yüklemesine izin vermeye başladı. Daha önceki bu sınır 1 saat olurken, ek olarak ücretli aboneler için başka özellikler de sunuldu.

Bir zamanlar kapitalist sistemin ayırmadığı Twitter, şimdi paralı aboneliklerle fakir ile zengin ayrımını keskinleştirmeyi başardı. Tabi ki bunu Elon Musk sayesinde yaptı. Platform, Elon Musk'ın satın almasının ardından öyle bir değişime uğradı ki Musk'ın hızına yetişmek imkansız hale geldi.

Twitter, öncelik daralmaya giderek çok sayıda kişinin işten atılmasına neden olurken, daha sonra da gelir artması için Elon Musk, ücretli sistemleri devreye soktu. Önce herkese bol keseden dağıtılan "mavi tik" paralı oldu, ardından Twitter Blue ile ücretsiz Twitter kullanan kişilere oranla daha fazla özelliklere fırsat tanındı.

2 SAATE KADAR VİDEO YÜKLEME FIRSATI TANINDI

Twitter, geçtiğimiz aylarda ücretli abonelik sistemi Twitter Blue'yu kullanıma sunmuştu. Mavi tik de dahil birçok özellik sunan abonelik, ülkemizde iOS ve Android için aylık 209 TL'lik, web için ise 177 TL'lik bir getirmişti.

Yeni gelen bu paketle birlikte, Blue abonesi olan kullanıcılar daha uzun saatli videolar yükleyebilecek. Platform üzerinde artık 2 saate kadar video yüklemek mümkün olacak. Blue abonesi olmayanlar ne yapacak? Onlar kaldığı yerden aynı kurallar çerçevesinde Twitter kullanmayı sürdürecek.

Editör: Gamze Nur Ergil

Son Haberler