Twitter Blue abonesi olmayanlara ceza gibi özellik geliyor: Ne kadar ekmek o kadar köfte!

Twitter Blue abonesi olmayanlara ceza gibi özellik geliyor: Ne kadar ekmek o kadar köfte!
Twitter, Twitter Blue abonesi olmayan kullanıcıları çileden çıkaracak bir hamleye hazırlanıyor. Aboneliği olmayan kullanıcılar kotayla mesajlaşacak.

Dünyanın en popüler mikroblog platformu Twitter'ın yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Bağımsız geliştirici Alessandro Paluzzi tarafından ortaya çıkarılan bu yeni özellik, bazı kullanıcıları Twitter Blue satın almak zorunda bırakacak gibi görünüyor. Elon Musk'ın, Twitter'ı ücretsiz kullandırmamak için elinden gelen her şeyi yaptığını söylesek yeridir...

Edinilen bilgilere göre geliştirici ekip, Twitter'ın doğrudan mesaj özelliğine kısıtlama getirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Evet yanlış duymadınız; Twitter Blue abonesi olmayan kullanıcılar, Twitter üzerinden diledikleri gibi mesajlaşamayacaklar. Platform, gönderdiğiniz mesajları bir sayaca bağlayacak ve koyulan limiti aştığınız zaman, o gün bir daha mesaj gönderemeyeceksiniz. Bu yeni özelliğin tartışma konusu olacağı şimdiden belli.

Kullanıcılara bilgilendirme yapılacak!

Paylaşılan ekran görüntüsü, belirli sayıda mesaj atan kullanıcının mesajlaşmaya devam etmek istemesi durumunda bir bilgilendirme mesajı alacağını gözler önüne seriyor. Bu bilgilendirme mesajında, günlük mesajlaşma sınırına ulaşıldığı ve ertesi güne kadar bir daha mesaj atılamayacağı beyan ediliyor. Bu limiti kaldırmak isteyen kullanıcı, Twitter Blue abonesi olmak zorunda kalacak.

Twitter'ın üzerinde çalıştığı yeni özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor. Öte yandan; Alessandro Paluzzi'ye göre Twitter, şu an için günlük 500 mesaj sınırı koymuş durumda. Bağımsız geliştirici, özellik kullanılabilir olduğunda bu sınırın düşürüleceğini düşünüyor. Twitter'dan resmi bir açıklama geldiğinde veya özellik kullanılabilir olduğunda, daha fazla bilgi sahibi olma imkanı yakalayacağız.

Son Haberler