Twitter kuruluşlar için yeni ve daha ucuz bir doğrulama planı düşünüyor

Twitter kuruluşlar için yeni ve daha ucuz bir doğrulama planı düşünüyor
Twitter, kuruluşlar için mevcut aylık 1.000 dolarlık ücretten daha uygun olacak yeni bir doğrulama planı düşünüyor. Elon Musk Twitter'da yaptığı açıklamada küçük işletmeler için daha ucuz bir plan üzerinde çalışıldığını söyledi.

Musk bir tweetinde "Küçük işletmeler için daha düşük maliyetli bir katmanımız olacak, ancak dolandırıcılığı önlemek için kuruluşların katılımını dikkatli bir şekilde yönetmemiz gerekiyor. Aylık 1000 dolar daha büyük kuruluşlar içindir." açıklamasında bulundu.

Elon Musk, planın maliyeti, hangi tür şirketlerin buna uygun olacağı ya da bu planın ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda herhangi bir ayrıntı vermedi.

Musk, Twitter'ı satın almasından bu yana uzun süredir ücretli doğrulamayı savunuyor. Twitter kısa süre önce bazı hesaplardan doğrulama rozetlerini kaldırarak çok sayıda kuruluşun doğrulanmış statüsünü kaybetmesine neden oldu. Aynı zamanda sosyal ağ, çeşitli hesaplara e-posta göndererek, platformda reklam vermek istiyorlarsa Twitter Blue ya da Organizasyonel Doğrulama planına abone olmaları gerektiğini bildirdi.

"21 Nisan'dan itibaren, Twitter'da reklam yayınlamaya devam etmek için @hesabınızın doğrulanmış bir onay işaretine sahip olması veya Twitter Blue ya da Doğrulanmış Kuruluşlar'a abone olması gerekiyor. Aylık 1000 doların üzerinde harcama yapan işletme hesapları zaten altın çeke sahip ya da yakında sahip olacak ve şu anda kesintisiz olarak reklam erişiminden yararlanmaya devam edecekler" denildi.

Twitter, işletmeler için "Kuruluşlar için Twitter doğrulaması" (daha önce "İşletmeler için Mavi" olarak biliniyordu) adı verilen bir doğrulama süreci sunuyor. Bu süreç işletmelere altın bir onay işareti ve kare bir profil resmi veriyor. Ayrıca şirketler, profillerine şirket logosundan bir rozet ve mavi bir onay işareti ekleyen bir çalışanın hesaplarına bağlı olmasını seçebilirler.

Son Haberler