Twitter'a yeni özellik: 10 bin karakterli tweet yazılabilecek

Twitter'a yeni özellik: 10 bin karakterli tweet yazılabilecek
Twitter Blue abonelerine özel yeni bir özellik devreye sokuldu. Twitter Blue aboneleri, artık 10 bin karakterli tweetler yazabilecek. İşte ayrıntılar...

Dünyanın en popüler mikroblog platformu Twitter, sadece Twitter Blue programına kayıt olan kullanıcıların faydalanabilecekleri yeni bir özelliği kullanıma sundu. Yapılan resmi açıklamada, Twitter Blue abonelerinin bugün itibarıyla 10 bin karaktere kadar tweet paylaşımları yapabilecekleri belirtildi.

Aslına bakacak olursak Twitter'daki karakter sınırı, bundan birkaç ay önce yine Twitter Blue aboneleri için artırılmış, 4000'e çıkarılmıştı. Bugün gelen yeni açıklama, bu kapsamın biraz daha genişletildiğini gözler önüne seriyor. Yapılan değişiklikle Twitter'daki tek bir tweet, paragraflarca uzunluğunda olabilecek.

Para da kazanabilecekler

Twitter'daki yeni özellik, kullanıcıların sadece 10 bin karakter içeren paylaşım yapmalarını sağlamayacak. Kullanıcılar, yaptıkları paylaşımlarda kalın veya italik harfler kullanabilecekler. Böylelikle hem içerik üretici hem de takipçi için daha iyi bir okuma deneyimi sunulmuş olacak.

Şunu da belirtelim; her 100 karakter için kaba bir tabirle 1 dakika okuma süresinden bahsedebiliriz. Bu durumda, Twitter'da 10 bin karakterlik paylaşım, yaklaşık 10 dakikalık okunma süresine denk geliyor.

Son Haberler