WhatsApp bazı iOS kullanıcıları için Messenger benzeri bir özellik getiriyor

WhatsApp bazı iOS kullanıcıları için Messenger benzeri bir özellik getiriyor
Daha önce, herhangi bir WhatsApp sohbetinde, bir kullanıcı herhangi bir metin gönderdiğinde, mesaj, kullanıcı tarafından kaydedildiği gibi kişinin adının altında görülebiliyordu. Şimdi, son güncellemeyle birlikte, kullanıcılar bir grup sohbetinde mesajı gönderen katılımcının profil resmini görebilecekler.

Meta'ya ait bir anlık mesajlaşma platformu olan WhatsApp, geçtiğimiz aydan bu yana yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Platform bu kez, tıpkı Facebook messenger'da olduğu gibi, bir grubun parçası olan kullanıcıların profil resimlerini mesajlarının yanında gösteren yeni bir özellik yayınladı.

Daha önce, herhangi bir WhatsApp sohbetinde, bir kullanıcı herhangi bir metin gönderdiğinde, mesaj, kullanıcı tarafından kaydedildiği gibi kişinin adının altında görünürdü. Şimdi, en son güncellemeyle, kullanıcılar bir grup sohbetinde mesajı gönderen katılımcının profil resmini görebilecekler.

Bu grup sohbeti özelliği şu an itibariyle bir avuç iOS kullanıcısı tarafından görüldü. WhatsApp'ın bu özelliği yakında tüm kullanıcıları için kullanıma sunması bekleniyor.

Bu arada WhatsApp, kaybolan mesajlar kısayol düğmesini test etmeye başladı. Şirket bu özelliği bazı Android beta test kullanıcıları için kullanıma sundu.

Bildirildiğine göre WhatsApp, Android 2.22.24.9 güncellemesi için WhatsApp beta sürümünde en son kaybolan mesajlar bölümünü yeniden tasarlamak için çalışıyordu. Bu özellik, hem yeni hem de eski sohbetleri kaybolan ileti dizileri olarak işaretlemeyi kolaylaştırdı. Ayrıca, kaybolan mesajlar bölümü için 2.22.25.10 güncellemesi daha fazla test kullanıcısı için kullanılabilir. İlginç bir şekilde, mesajlaşma uygulaması kaybolan mesajlar özelliği için ek bir giriş noktası başlatıyor.

WABetaInfo tarafından yayınlanan bir rapora göre, bazı test kullanıcıları Android için WhatsApp beta'nın güncellenmiş sürümünü (2.22.25.11 sürümü) indirdikten sonra yeni özelliğe erişti.

Son Haberler