WhatsApp, Windows Beta kullanıcılarına o özelliği aktif etti

WhatsApp, Windows Beta kullanıcılarına o özelliği aktif etti
Anlık mesajlaşma platformu WhatsApp'ın bazı kullanıcılara Kendine Mesaj Gönder özelliğini sunduğu bildiriliyor. Çevrimiçi WhatsApp özellik izleyicisi waBetaInfo'ya göre, Windows Beta kullanıcıları şu anda bu özelliği alıyor.

Microsoft Store'dan Windows 2.2248.2.0 güncellemesi için en son WhatsApp beta sürümünü yükleyen masaüstü kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Özelliğin önümüzdeki günlerde daha fazla kullanıcıya sunulması bekleniyor.

"Kendine Mesaj At" özelliği ile WhatsApp kullanıcıları kendilerine metin, medya ve not gönderebilecekler. Şu anda, kullanıcılar kendilerine mesaj göndermek için wa.me/+90 ve ardından 10 haneli cep telefonu numaralarını kullanmak gibi hilelere başvurmak zorunda kalıyor.

WhatsApp masaüstü kullanıcıları, Windows 2.2248.2.0 sürümünün beta sürümünü bilgisayarlarına/dizüstü bilgisayarlarına yüklemek için Microsoft Store'a gidebilirler. Güncellemeyi indirdikten sonra, hücre içinde kişisel sohbetlerini temsil eden bir simge görecekler. Kullanıcılar kendi telefon numaralarıyla sohbete her mesaj gönderdiklerinde, mesaj tüm bağlı cihazlara iletilecek ve böylece her zaman ulaşılabilir olacaklar. Bu sohbete gönderilen mesajlar, WhatsApp'taki diğer mesajlar gibi uçtan uca şifrelenecek.

Hatırlanacağı üzere bu özellik geçtiğimiz ay Android ve iOS kullanıcılarına sunulmuştu. WhatsApp'ın Kendine Mesaj Gönder özelliğini kullanmaya başlamak için kullanıcıların akıllı telefonlarındaki WhatsApp uygulamasını güncellemeleri gerekiyor. Bunu yapmak için Google Play Store/Apple App Store'a gidebilir ve uygulamanın en son sürümünü yükleyebilirler. Bunu yaptıktan sonra, aşağıdaki talimatları izlemeleri gerekiyor

Adım 1- WhatsApp'a gidin

Adım 2- Yeni sohbet düğmesine dokunun - iPhone'da sağ üst köşede ve Android telefonlarda altta bulunur

Adım 3- Burada, cep telefonu numaranızın bulunduğu iletişim kartını "Kendinize Mesaj Gönderin" olarak bulacaksınız

Adım 4- Kişiye tıklayın ve kendinizle mesajlaşmaya başlayın

Son Haberler