WhatsApp'a mesaj düzenleme özelliği geldi: İşte kullanımı

WhatsApp'a mesaj düzenleme özelliği geldi: İşte kullanımı
Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan WhatsApp'ın "mesaj düzenleme" özelliği, tüm kullanıcılara sunuldu. Bazı kullanıcılar bu işlemi yapabiliyorken bazılarına henüz bir özellik açılmadı. Peki mesaj düzenleme nasıl yapılır? İşte detaylar...

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bir süredir mesaj düzenleme özelliği üzerinde çalışmalarını sürdürüyordu. Geçmişte beta sürümler aracılığıyla ortaya çıkan özellik, yakın bir geçmişte ise WhatsApp Web kullanıcıları için kullanılabilir oldu. Bugünse konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

WhatsApp, mesaj düzenleme özelliğini tüm kullanıcılar için yayınladı. Artık sadece web sürüm değil, iOS ve Android ekosisteminde WhatsApp kullananlar da mesaj düzenleme özelliğinden faydalanabilecekler. Peki bu özellik nasıl görünecek ve kullanıcılar, bir mesajı nasıl düzenleyecekler?

Güncelleme: WhatsApp, mesaj düzenleme seçeneğini tüm kullanıcılara sundu. Ama...

WhatsApp, geçtiğimiz haftalarda yavaş yavaş kullanıma sunduğu özelliği bugün tüm kullanıcılara ulaştırdı. Ancak ilginç bir şekilde geçtiğimiz hafta mesaj düzenleme seçeneğine sahip olan bazı kullanıcılar, şu anda mesaj düzenleme seçeneğini göremiyorlar. Sorunun geçici olduğunu tahmin ediyoruz...

WhatsApp'ta düzenlenen mesajlar ile ilgili "Düzenlendi" şeklinde küçük bir bildirim yapılacak. Böylelikle karşı taraftaki kullanıcı, mesajın orijinalinin böyle olmadığını görmüş olacak.

Peki WhatsApp'ın yeni özelliği nasıl kullanılacak?

WhatsApp'ın mesaj düzenleme özelliğini kullanmak istediğinizde, düzenlemek istediğiniz bir mesaja basılı tutmanız gerekecek. Ardından da "Düzenle" butonuna dokunmanız ve metni yeniden yazmalısınız.

Düzenlemeyi onayladıktan sonra, mesajın WhatsApp'ın en yeni sürümünü kullananlar düzenlendiğini söyleyen bir bilgilendirme metni göreceksiniz. Mesajınız artık düzenlenmiş olarak gösterilecek. Mesajın eski sürümü ise görüntülenemeyecek.

WhatsApp'ın yeni özelliği an itibarıyla tüm kullanıcılara dağıtılmaya başladı. Kullandığınız cihaza ait uygulama mağazasını ziyaret ederek, güncelleme gelip gelmediğini kendiniz de kontrol edebilirsiniz. Eğer güncelleme yoksa, kısa bir süreliğine de olsa beklemeniz gerekecek.

Son Haberler