WhatsApp'a "Oh be sonunda" dedirten özellik geliyor: Fotoğraf göndermede yeni dönem!

WhatsApp'a "Oh be sonunda" dedirten özellik geliyor: Fotoğraf göndermede yeni dönem!
WhatsApp, iOS ve Android'deki beta kullanıcılar için harika bir özelliği kullanıma sundu. Fotoğraf gönderilirken yaşanan kalite kaybı artık ortadan kalkacak. HD fotoğraf özelliği sayesinde kaliteli görselleri paylaşabileceksiniz.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, 2023'ün başlarında dikkat çeken bir gelişmeye ev sahipliği yaptı. WhatsApp'ın 23.4.0.70 kodlu iOS beta sürümünde, uygulamaya HD fotoğraf gönderme seçeneği geleceği ortaya çıktı. Şimdiyse bu özellik, WhatsApp'ın iOS (23.11.0.76) ve Android (2.23.12.13) beta sürümlerini kullanan tüm kullanıcılar tarafından deneyimlenebiliyor.

WhatsApp'ın test edilmekte olan yeni özelliği, kullanıcıların deneyimine boyut atlatacak türden. Çünkü WhatsApp, fotoğrafları bugüne kadar sıkıştırarak gönderiyor, bu da görüntü kalitesinde çok ciddi düşüş yaşanmasına neden oluyordu. Test aşamasına ulaşan yeni özellik, bu durumu kısmen de olsa ortadan kaldırıyor. Kullanıcılar, HD fotoğraf seçeneği ile ileri seviyede kalite kaybı yaşamadan fotoğraf gönderebilecekler.

WhatsApp'ın yeni özelliği işte böyle görünüyor

wtk-135043-2.jpg

Yukarıdaki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz üzere; WhatsApp'ta fotoğraf göndermeye çalışırken, ekranın üst kısmında yeni bir "HD" seçeneği göreceksiniz. Buna dokunan kullanıcı, fotoğrafın standart kalitede mi yoksa HD kalitede mi gönderileceğini seçecek. HD kalitede gönderilen fotoğraflar, sohbet ekranında HD kalitede olduğunu gösteren bir etikete sahip olacak.

WhatsApp'ın çok yakında tüm kullanıcılara ulaşacak yeni özelliğinin, bir görüntüyü orijinal kalitesinde göndermediğinin altını çizelim. Göndereceğiniz fotoğraf ne kadar yüksek çözünürlükte olursa olsun, WhatsApp yine de kısıtlama uyguluyor. Ancak bunun çok da önemli olacağını düşünmüyoruz. Neticede görüntü kalitesi, standart çözünürlüğün 2 katından fazla olacak. Bu pek çok kullanıcı için oldukça yeterli bir miktar.

Son Haberler