Whatsapp'ın bu özelliği herkesi hayran bırakacak: Galerinizdeki resmi çekmeniz yeterli

Whatsapp'ın bu özelliği herkesi hayran bırakacak: Galerinizdeki resmi çekmeniz yeterli
WhatsApp'ın uygulama içinde bir çıkartma oluşturma özelliği üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Bu özellik sayesinde, galerinizde yer alan tüm fotoğrafları bir Whatsapp çıkartmasına dönüştürebileceksiniz.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın üzerinde çalıştığı yeni bir özellik daha ortaya çıktı. Paylaşılan ekran görüntülerine göre WhatsApp, duygularını "görsellerle" anlatmayı daha çok seven kullanıcıların sıklıkla kullandığı çıkartmaları daha kolay oluşturulabilir hale getirmeyi planlıyor.

WhatsApp'ın iOS uygulaması için yayınladığı 23.3.77 Beta sürümünde ortaya çıkan özelliğe göre kullanıcılar, WhatsApp üzerinden resim, video ya da dosya gönderecekleri zaman dokundukları "ataş" simgesine dokunduklarında artık "Yeni çıkartma" şeklinde bir seçenek görecekler. Bu seçenek, kendi çıkartmanızı oluşturmayı mümkün kılacak.

WhatsApp'ın birkaç dokunuşla kendi çıkartmalarınızı oluşturmanıza izin verecek özelliğinden ilk ekran görüntüsü

WhatsApp'ın yeni çıkartma aracı henüz geliştirme aşamasında olduğundan elimizde çok fazla ayrıntı yok. WaBetaInfo tarafından paylaşılan bilgilere göre söz konusu özellik, galerinizde bulunan tüm görüntüleri çıkartmaya dönüştürmeyi mümkün kılacak. "Yeni çıkartma" seçeneğine dokunduğunuzda galerinizden bir resim seçecek, ardından resmin arka planını kaldırabilecek ve üzerinde düzenlemeler yapabileceksiniz.

WhatsApp'ın ilgili özelliği iOS 16 API'leri ile geliştiriliyor olsa da söz konusu özelliğin WhatsApp Android uygulamasına da gelmesine kesin gözüyle bakabiliriz. Yine de elimizde henüz kısıtlı bilgi ve tek bir ekran görüntüsü olduğunu düşünürsek WhatsApp'ın çıkartma oluşturma aracı için bir süre daha beklememiz gerektiğini söyleyebiliriz.

Son Haberler