Windows 7 ve Windows 8 kullanıcıları için üzen haber geldi... Destek sona erdi, yeni özellikler olmayacak!

Windows 7 ve Windows 8 kullanıcıları için üzen haber geldi... Destek sona erdi, yeni özellikler olmayacak!
Microsoft'un eski işletim sistemlerinden Windows 7 ve Windows 8 için bir uygulama desteği daha sona erdi. Kötü haberi Mozilla duyurdu.

Microsoft, birkaç yıl önce Windows 7 ve Windows 8 için güvenlik dışında güncelleme desteğini sonlandırmıştı. Bununla beraber üçüncü taraf uygulama destekleri de yavaş yavaş sona eriyor.

Kısa süre önce Firefox 115 sürümünü yayınlayan Mozilla, bu güncelleme ile her iki Windows sistemi için desteğini sonlandırdığını, yeni bir özellik sunmayacağını açıkladı.

Firefox'un son güncellemesi Windows 8 ve Windows 7 için yayınlandı

Firefox 115 ile Mozilla, yeni özelliklerin yanı sıra önemli iyileştirmeler de yaptı.

Ayrıca bu son güncelleme, Firefox 113’te tanıtılan yeni Resim içinde Resim deneyimi gibi önemli yeni özelliklere sahip değil , fakat tarayıcıyı daha da iyi hale getiren birçok küçük değişiklik var.

headlines140-0.png

Donanım video kod çözme artık Intel grafik kartlarına sahip Linux PC'ler için etkinleştirilirken, geri alma ve yineleme eylemleri artık parola alanlarında mevcut ve sekme yöneticisi açılır menüsünde artık kapatma düğmeleri de mevcut. Android tarayıcının ayrıca, arama motorlarını hızlı bir şekilde değiştirmek ve yer imlerinize ve tarayıcı geçmişinize erişmek için adres çubuğunda yeni bir arama düğmesi de eklendi.

TGRT Haber'den Okan Güleş'in haberine göre Mozilla, güvenlik desteğini 2024’e kadar sunacağını açıklarken, artık Firefox 114 itibariyle başka yeni bir özellik eklemeyeceğini duyurdu. Yani Windows 7 ve Windows 8 kullanıcıları artık Firefox'un yeniliklerinden faydalanamayacak.

Son Haberler