Yarışta 'ben de varım' dedi: Mozilla Firefox'a yapay zeka desteği geliyor

Yarışta 'ben de varım' dedi: Mozilla Firefox'a yapay zeka desteği geliyor
İnternet tarayıcıları için yapay zeka devrimi başlarken furyaya Mozilla da katıldı. Firefox, kendi yapay zeka destekli sohbet robotunu geliştiriyor.

Yapay zeka, ChatGPT ile adeta devrim yarattı. Giderek artan popülerlikle beraber internet tarayıcıları için de sohbet robotu desteği gelmeye başladı. Microsoft Edge'in Bing tarayıcısı, Google Chrome Bard ve son olarak Opera'nın ardından Mozilla da Firefox ile 'ben de varım' dedi.

Mozilla, kullanıcıların Firefox tarayıcısında daha iyi deneyim yaşamaları için sohbet robotu geliştirmeye başladı.

Firefox'a yapay zeka desteği geliyor

TheInformation’ın aktardığına göre Mozilla, Firefox tarayıcısına bir sohbet robotu entegre etmeye hazırlanıyor.

ixbtmedia-chatbot-in-firefox-bro.jpg

Öne çıkan bilgilere göre şirketin önünde iki seçenek var. Bunlar OpenAl’nin ChatGPT’si ve Google’ın yakın zamanda tanıttığı yapay zeka sohbet robotu Bard.

Şu an için hangi sohbet robotunun kullanılacağı bilinmiyor. Bu, Mozilla’nın Google ve OpenAl ile yapacağı görüşme sonrasında belli olacak. Bu noktada tahminler, Google iddiasını ağır bastırıyor. Çünkü şirket, Firefox’ta varsayılan arama motoru kalmak için, anlaşma kapsamında her yıl ciddi miktarda ödeme yapıyor.

Yapay zeka desteği ile beraber Firefox da tıpkı rakipleri gibi yepyeni bir deneyim sunacak.

Bununla birlikte kullanıcılar, Firefox’ta daha güvenilir arama sonuçlarına ulaşmanızı sağlayabilir. Örneğin, Microsoft Edge’deki sohbet robotuna bir soru sorduğunuzda, yapay zeka, internetteki arama sonuçlarını tarayarak bilgi toplar ve size derlenmiş bir şekilde sunar. Mozilla Firefox’ta da buna benzer bir özellikle karşılaşabiliriz.

Son Haberler