iOS 15, Fotoğraflardan Mercek Parlamasını Kaldırabilir

iOS 15, Fotoğraflardan Mercek Parlamasını Kaldırabilir
Apple'ın iOS 15 beta sürümünün en son sürümü, dış mekan fotoğraflarında görünebilecek yeşil mercek parlamalarını işleyerek fotoğraflarda ince...

Apple'ın iOS 15 beta sürümünün en son sürümü, dış mekan fotoğraflarında görünebilecek yeşil mercek parlamalarını işleyerek fotoğraflarda ince iyileştirmeler yapmaya çalışıyor gibi görünüyor.

Mashable'a göre, iOS 15'in en son beta sürümünde, yapının fotoğraflardan mercek parlamasını otomatik olarak kaldıracağı keşfedildi.

iOS 15'in, kullanıcıların iPhone'larıyla fotoğraf çekme şeklini büyük ölçüde geliştirmesi bekleniyor. Kamera donanımı ciddi bir rol oynarken, Apple'ın cihaz üzerindeki görüntü işlemesi Görüntü Sinyali İşleme ile tamamlanıyor.

İşlem artık iOS 15'teki fotoğraflardan mercek parlaması kurtulmak için üzerine düşeni yapacak. Bu, Apple'ın nihai sonuç üzerinde ciddi bir etkisi olabilecek iOS 15'in işleme performansını iyileştirmeye çalıştığını gösteriyor.

Yeni değişiklik ilk olarak Reddit'te görüldü ve iPhone kamera uygulaması Halide tarafından Twitter'da paylaşıldı. İki görüntü yan yana karşılaştırıldı ve en yeni betadaki işleme sonrası fotoğrafı ortaya çıkardı.

Bu, Apple'ın WWDC 2021 etkinliğinde iOS 15'i ilk kez piyasaya sürdüğünde sahnede vurgulamadığı bir şey.

iOS 15, beta aşamasında kalır ve önümüzdeki günlerde mercek parlaması dışında daha fazla değişiklik ve iyileştirme bekleyebiliriz. iOS 15, şirketin yeni iPhone 13 serisini duyurmasının ardından bu yılın sonlarında halka sunulacak.

Son Haberler