iOS 15 Kullanıcıları Twitter'a Girişte Zorluk Çekiyor! Twitter'dan Resmi Açıklama Geldi

iOS 15 Kullanıcıları Twitter'a Girişte Zorluk Çekiyor! Twitter'dan Resmi Açıklama Geldi
Twitter, son zamanlarda gelen şikayetleri dikkate aldı ve konuyla ilgili resmi bir açıklama yaptı. iOS 15 kullanıcılarının yaşadığı sıkıntıya değinen...

Twitter, son zamanlarda gelen şikayetleri dikkate aldı ve konuyla ilgili resmi bir açıklama yaptı. iOS 15 kullanıcılarının yaşadığı sıkıntıya değinen şirket, sorundan haberdar olduklarını belirtti. Pek çok kişiyi etkileyen bu gelişmeyle beraber bazı Apple kullanıcılarının uygulama deneyimleri olumsuz etkilenmişe benziyor. Zaman zaman farklı uygulamalarda da sıkıntılar meydana gelmişti. Şimdi ise en çok göze batanı şüphesiz Twitter oldu. Kullanıcıların gözünden kaçmayan bir detay ise kısa süre içerisinde Twitter'a bildirildi. Hangi hataların meydana geldiğini merak edenler için hazırladığımız yazıda detaylara da değineceğiz. Eğer Twitter kullanıyorsanız ve hesabınıza iOS 15 üzerinden giriyorsanız benzer problem sizin de başınıza gelmiş olabilir.

Hesaplardan Otomatik Çıkıyor!

Twitter kullanıcıları, hesaplarına düzenli olarak tekrar giriş yapmak zorunda kalıyor. iOS 15'teki bu problem nedeniyle kullanıcılar isyan etmeye başladı. Çünkü şifresi zor veya uzun olanlar düzenli olarak aynı şeyi yazmakla uğraşabiliyor. En azından anlık olarak bildirim sahibi olamadıkları için hesaba giriş yaptıklarında tüm bildirimleri okuyorlar. Tüm bu gelişmeler ışığında meydana gelen bazı sorunlar kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulabilir. Twitter'dan gelen duyurunun önemi oldukça yüksek. Uygulamanın sorunu fark etmesi süreci hızlandıracak.

Twitter Sorunu Düzeltmeye Çalışıyor

Twitter, yaptığı açıklama ile aşağıdaki cümlelere yer verdi:

Can you see this or did you get logged out? We're looking into a bug that's causing unexpected logouts on iOS 15. Sorry for the inconvenience and we'll keep you updated on the fix.

Yazıldığı üzere bu sorunla karşılaşanlar için düzeltmeye gittiklerini ve yakında güncelleme yapacaklarını belirtiyorlar. Üzgün olduklarını da eklediler ve kullanıcılarından zaman istediler. Pek çok kişi için Twitter bildirimlerini anlık olarak görmek bir ihtiyaç. İş için dahi bildirimlerin anlık gelmesi kullanıcılar açısından önem taşıyor. Bu noktada eğer iOS 15 kullanıyorsanız sıkıntı çekebilirsiniz. Fakat uzun olmayacağı aşikâr gözüküyor.

iOS 15 Kullanıcıları Şikayetçi

Öte yandan Twitter'ın destek hesabından gelen açıklama tek başına yeterli olmadı. Bazı kullanıcılar şikayetlerini sürdürdü ve sorunun ne zaman biteceğini net bir tarihle paylaşmalarını istedi. Twitter ise bu soruya açıklık getirmiş değil. Güncellemelerle ilgili net tarih vermek özellikle de yazılım alanında kesin olamayabiliyor. Haliyle birkaç hafta içerisinde sorunun tümüyle çözülmesi muhtemel. iOS'un diğer sürümlerinde benzer bir problemle karşılaşılmadı. Android'de de otomatik hesaptan çıkış yapılmasına dair bir detay belirtilmiş değil.

Son Haberler