iOS ve Android Kullanıcıların Keyifle Kullanabilceği 3 Yeni WhatsApp Özelliği

iOS ve Android Kullanıcıların Keyifle Kullanabilceği 3 Yeni WhatsApp Özelliği
Messenger uygulaması WhatsApp kısa süre önce Android ve iOS uygulamalarında bir dizi yeni özellik ve güncelleme yayınladı. Şirket, birleştirilebilir çağrıları,...

Messenger uygulaması WhatsApp kısa süre önce Android ve iOS uygulamalarında bir dizi yeni özellik ve güncelleme yayınladı. Şirket, birleştirilebilir çağrıları, Bir Kez Görüntüleme ve daha fazlasını duyurdu. Yeni WhatsApp uygulamasında keşfedilecek çok şey var. İşte iOS ve Android için WhatsApp'ta şu anda kullanmanız gereken en önemli üç yeni özellik.

1. Bir Kez Görüntüle

Sosyal medya platformları, alıcının fotoğraf ve videoları kaybolmadan önce bir kez görüntülemesini sağlayan bir özellik sunmak için Snapchat'i takip etti. WhatsApp, bu Bir Kez Görüntüleme özelliğini benimseyen en son uygulamadır. Bu özelliği kullanarak bir fotoğraf veya video gönderirseniz, bunlar açılıp görüntülendikten hemen sonra silinecektir. Şirkete göre bu özellik, şifreler gibi geçici bilgiler göndermek için kullanışlıdır.

2. Birleştirilebilir aramalar

WhatsApp bu özelliği Temmuz ayında kullanıma sunmuştu. Aramalar başladıktan sonra kullanıcıların sesli veya görüntülü arama yapmasına olanak tanır. Google Meet ve Zoom gibi diğer hizmetlerde olduğu gibi, grup görüntülü görüşmesinin başlangıcını kaçıran kişiler görüşme sırasında istedikleri zaman katılabilir. Bu özelliğin kullanıma sunulmasına kadar, yeni bir kişinin girmesine izin vermek istiyorsanız, telefonu kapatmanız ve bir aramayı yeniden başlatmanız gerekiyordu.

3. Verileri Başka Cihaza Taşıma

Android'den iOs'a veya tam tersi platformlar arasında geçiş yapmak isteyen, ancak tüm WhatsApp verilerini kaybetme korkusu nedeniyle bunu yapamayan birkaç kullanıcı var. Pekala, işler artık değişiyor. Önceden, sohbet geçmişinizi bir sistemden diğerine taşımanın bir yolu yoktu. Ancak artık sohbet geçmişinizi ve dosyalarınızı yedeklemek ve yeni bir telefona aktarmak için Akıllı Anahtar özelliğini kullanabilirsiniz.

Bu özelliklerden herhangi birini henüz denediniz mi? Bunların tümü artık hem Android hem de iOS'ta kararlı WhatsApp uygulamasında mevcut. Diğer biraz yeni özellikler arasında arşivlenmiş sohbetlerde güncellemeler ve WhatsApp Web için çoklu cihaz desteği yer alıyor.

Son Haberler