İphone 12 Fiyatı İle Şaşırttı! Fiyatlar İlk Kez Bu Seviyeye Geldi

İphone 12 Fiyatı İle Şaşırttı! Fiyatlar İlk Kez Bu Seviyeye Geldi
İphone 12 Fiyatı ile yeniden gündem oldu. 2. El olarak telefon sahibi olmak isteyenlere büyük bir müjde var. Fiyatlar Apple güncellemesi sonrasında bir anda değişti. İphone 12 sahibi olmak isteyenler için büyük bir avantaj var.

İphone modellerine ilgi her geçen gün artıyor. 2020 yılında satışa sunulan iPhone 12 fiyatı ise ilk kez 9500 lira altına düştü. Akıllı telefon piyasasına ciddi anlamda hükmeden Apple iPhone 12 modelini 2020 yılında tanıtmıştı. Kısa sıra önce de Apple yeni nesil SE modelini düzenlemiş olduğu özel etkinlikte kullanıcılarına tanıttı. Yeni modeli klasik tasarım anlayışıyla geldiği için çok fazla beğenilmezse de iPhone SE3 modelinde XR tarzı bir tasarımın benimsenmiş olmasıydı.

Kısa süre önce iPhone SE3 tanıtıldı ve bu etkinlik sonrasında Apple fiyatlarına ciddi anlamda bir güncelleme geldi. Güncellemenin hemen ardından Apple SE modeline 10 bin Lira vermek yerine eski yongalara sahip olan iPhone modellerine yönelmek çok daha mantıklıydı. Pek çok iPhone kullanıcısı ise iPhone Se alana kadar iPhone 12 ya da iPhone 11 almanı çok daha doğru tercih olacağını düşünüyor. Bu nedenle de bugün şartları ile birlikte iPhone model almak istiyorsanız iPhone 12 fiyatının 9500 liranın altına kadar düştüğünü söylemekte yarar var.

apple-announce-iphone12pro-10132020-big-jpg-large.jpg

İphone 12 ne kadar?

9500 lira altında satılan iPhone 12'lerin tabii ki 64 GB'lık versiyonu olduğunu söylemekte yarar var. Yani daha üst düzey bir hafızaya sahip cihaz istiyorsanız biraz daha fazla bir miktar ödemeniz gerekebilir.

9 bin 500 liraya iPhone 12 nasıl alınır? Bu da çok fazla merak ediliyor. Aslında çok zor değil genellikle e-ticaret sitelerinde iPhone 12 modellerini görebilirsiniz. iPhone 12 modellerinin artık 9500 liranın altında satıldığını söylemekte yarar var. Ancak satılan bu cihazların neredeyse tamamının yurtdışı cihazları olduğunu söyleyebiliriz.

iphone-12-key-features-bnoxtkby939e-og.png

Bu nedenle Türkiye'de kullanmak için IMEI kaydına ihtiyaç duyacaksınız. IMEI kayıt yaptırmadan da bir süre kullanılabilen bu cihazlar kullanım süreleri bitmesiyle birlikte tekrardan iMEI kaydına ihtiyaç duyuyor. Kullanım süreleri ise göreceli olarak tamamen değişiyor. E-SIM ile kullanıldığı zaman ise 1 sene boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. sonrasında ise geçici IMEI kaydı yaptırmak gerekiyor. Önemli bir durum var geçici IMEI kaydı pandemi ile birlikte hayatımıza girmişti yürürlükten kaldırılması gibi durumlarda daha kısa sürelerde kullanabilirsiniz.

Son Haberler