iPhone 13 Beklentileri Karşılamadı: Peki iPhone 14 Nasıl Olacak? İşte Sızıntılar

iPhone 13 Beklentileri Karşılamadı: Peki iPhone 14 Nasıl Olacak? İşte Sızıntılar
Apple'ın iPhone 13 serisi akıllı telefonlarında yaptığı en önemli değişikliklerden biri pil konusunda. iPhone 14 serisindeki dört modelin tamamı, yani...

Apple'ın iPhone 13 serisi akıllı telefonlarında yaptığı en önemli değişikliklerden biri pil konusunda. iPhone 14 serisindeki dört modelin tamamı, yani iPhone 13 Mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max, 2020 modellerine kıyasla daha uzun pil ömrüne sahip. Buna ek olarak Apple, iPhone 13 serisinde çentik boyutunu da azalttı. Şimdi, geçmişteki raporlar, Apple'ın iPhone 14 serisi akıllı telefonlarında çentiği tamamen ortadan kaldıracağını ve bunun yerine delikli bir ekranı tercih edeceğini belirtti. Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo, iPhone 14'ün Touch ID ve Face ID biyometrik kimlik doğrulama sisteminin bir kombinasyonu ile birlikte delikli bir ekrana sahip olmasını da bahşetti. Şimdi, yeni bir rapor aksini gösteriyor.

Tipster Panda , Apple'ın kötü şöhretli çentiğini 2022 iPhone modellerinde, yani iPhone 14 serisinde bırakmayacağını iddia etti. Bunun yerine, iPhone üreticisi Face ID sensörlerinin ve ön kamerasının kapladığı alanı azaltarak çentiğin boyutunu küçültecek. İlginç bir şekilde, Kuo daha önce Apple'ın Pro serisinin gelecek yıl bir delgeç ekrana sahip olacağını, oysa Pro olmayan bir ekrana sahip olacağını iddia etmişti. modeller, yani iPhone 14, bir çentik barındırmaya devam edecek. Tipster Jon Prosser, iPhone 13 serisinin piyasaya sürüldüğü gün iPhone 14 Pro Max'in tasarım görüntülerini yayınlayarak iddiasını destekledi. Tipster tarafından paylaşılan görüntüler, iPhone 14 Pro Max'in selfie kamerasının ekranın üst orta kısmına yerleştirildiği delikli bir ekranla geleceğini ortaya koydu.

Tipster Panda, şimdi silinmiş olan Weibo'daki gönderisinde, iPhone 14'ün bir kombinasyon içereceğini öne süren birçok raporun aksine, Touch ID'nin gelecek yıl iPhone 14 serisinde geri dönüş yapmayacağını iddia etti. Bu, iPhone'ların genel güvenliğini artıracak ve kullanıcılara, özellikle yüz maskeleri takarken iPhone'larının kilidini birden fazla yolla açma seçeneği sunacak olan Face ID ve Touch ID'den oluşuyor. Tipster, Apple'ın iPhone 14 serisi modellerinde birincil ve tek biyometrik kimlik doğrulama modu olarak Face ID'yi kullanmaya devam edeceğini iddia etti.

Başka bir deyişle, Apple iPhone 13'ü almayı reddeden, "teknoloji harikası" iPhone 14'ün lansmanını beklemeyi tercih edenler, kararlarını yeniden gözden geçirmeliler.

Ancak, tüm söylenenler ve yapılanlar, iPhone 14 serisinin şu anda piyasaya sürülmesinden hala çok uzakta ve bu nedenle hiçbir şey kesin olarak belirlenmedi. Bildiğimiz kadarıyla Apple, adını bile duymadığımız özellikler ve işlevlerle iPhone 14 lansman etkinliğinde sürpriz yapabilir.

Son Haberler