iPhone 13 Ekran Koruyucuları Satışa Sunuldu! iPhone 13 Ekran Boyutu Kesinleşti!

iPhone 13 Ekran Koruyucuları Satışa Sunuldu! iPhone 13 Ekran Boyutu Kesinleşti!
iPhone 13'ün çıkmasına oldukça az bir süre kaldı. Ancak bu süre geçmeden ekran koruyucu üreten şirketler yine boş durmadı. Telefon çıkmadan iPhone...

iPhone 13'ün çıkmasına oldukça az bir süre kaldı. Ancak bu süre geçmeden ekran koruyucu üreten şirketler yine boş durmadı. Telefon çıkmadan iPhone 13 modellerine ilişkin ekran koruyucu satışlarına başladılar. Böylelikle telefon hakkında daha detaylı bilgi edinebilir hale geldik. Ekran boyutu konusunda kesin sonuçlar verdiği görüldü. Ancak merak edilen bir diğer nokta ise telefondaki çentik kısmıydı. Ekran koruyucuları, ister istemez çentik kısmını da ele vermiş oldu. Hal böyle iken telefonlarla ilgili ne gibi gelişmeler yaşanacak merak ediliyor. Eylül ayında çıkması beklenen iPhone 13 için çıkış tarihi ertelenebilir. Tüm bu gelişmelerin yanında telefonlarla ilgili ortaya atılan iddialar bunlarla sınırlı değil. Apple, yakın zamanda büyük ses getirecek hamlelere imza atacak. Bunlardan ilki elbette telefon tanıtımı olacak.

iPhone 13 Ekran Koruyucu Özellikleri

Cihazın ekran koruyucu özelliklerine baktığımızda göze çarpan ilk detayın ekran boyutu olduğunu söylemeliyiz. iPhone 13 ve Pro versiyonunun ekran boyutunun 6.1 inç olduğu ortaya çıktı. Boyut konusunda elde ettiğimiz bilginin yanı sıra çentik sorunu da gündeme geldi. Çünkü çentikler bir süredir iPhone kullanıcıları için hoş bir durum değil. Apple'ın bu durumu ne zaman düzelteceği merak konusuydu.

iPhone 13'teki Çentik Küçüldü

iPhone 13 ekran koruyucusuna göre yorum yapacak olursak çentiğin küçüldüğünü söylemek mümkün. Küçülmesi güzel bir gelişme olsa da tamamen kalkmaması kullanıcıları bir miktar üzdü. Bakalım önümüzdeki sene çıkacak yeni modelde de benzer sıkıntılar yaşanacak mı? Telefonun özellikleri beğenilir ise çentiğin çok fazla dikkat çekeceği düşünülmüyor. Onun haricinde pek çok kişi duruma atıfta bulunmuş. Yıllarını Apple ile geçirmiş pek çok kullanıcı için tasarımdaki dertlerden birisi de çentikti.

1 TB Depolama Alanı Olacak!

Öte yandan iPhone 13 modelleri için 1 TB depolama alanına sahip olacağı iddia ediliyor. Bu özellik, fotoğraf ve videolarını depolama konusunda sıkıntı çeken pek çok kişiye ilaç gibi gelecek. Pek çok bilgisayar ile aynı özelliğe sahip olacak. Depolama alanı konusunda yaptığı girişim ile adından söz ettiren şirket, rakip firmalar için de örnek teşkil edebilir. iPhone 13'ün daha bilmediğimiz pek çok özelliği bulunuyor. Tüm bunların açıklanması için tanıtım tarihini beklemeliyiz. Çünkü telefon için kesin bir sızıntı söz konusu değil. Çeşitli iddialar üzerine konuşmaktan ileri gidemeyiz. Yine de belli başlı teknolojilerin kullanılacağı bilinmekte. Öte yandan şirketin bu tarz gelişmelere müsaade etmeyeceği düşünülüyor. Özellik konusunda belirsizlikler olsa bile yeni ve fark yaratacak pek çok bilginin bilinçli şekilde sızdırılabileceği iddia edilmekte.

Son Haberler