iPhone 13 Fiyatları Çok Pahalı Olacağı İddia Ediliyor; İşte Ayrıntılar

iPhone 13 Fiyatları Çok Pahalı Olacağı İddia Ediliyor; İşte Ayrıntılar
iPhone 13 ile ilgili uzun süredir sızıntı haberleri mevcut. Bu sefer ise fiyat konusunda cep yakacağı iddia ediliyor. Raporlara göre Eylül ayındaki lansman...

iPhone 13 ile ilgili uzun süredir sızıntı haberleri mevcut. Bu sefer ise fiyat konusunda cep yakacağı iddia ediliyor. Raporlara göre Eylül ayındaki lansman yaklaştıkça, akıllı telefon serisi hakkında daha fazla ayrıntı karşımıza çıkmaya devam ediyor

DigiTimes raporuna göre, Apple'ın artan bileşen üretim maliyetini telafi amaçlı için iPhone 13 modellerinin fiyatını artırabileceği iddia ediliyor.

iPhone 13 fiyat konusunda can sıkıcı hale gelecek

Tüm edililen bilgiler şuan sızıntılar arasında doğruluğu hakkında önümüzdeki günlerde netlik kazanacak. Şirketten'de gelen konuyla ilgili resmi bir açıklama yok.

Dünyanın en büyük çip üreticisi TSMC, aynı zamanda 5nm+ sürecini temel alan iPhone 13 serisini güçlendirecek. Şirket, Apple A15 Bionic de dahil olmak üzere Apple yonga setleri hali hazırda büyük pay sahibi. TSMC fiyatlandırmayı artırmaya yönelik hamlesinde Apple bu fiyatı müşterilere yansıtacak. Raporlara göre TSMC, fiyatlandırmayı yüzde 20'ye kadar artırma yönünde planlar yapıyor. Şirketin en büyük müşterileri arasında yer alan Apple, yüzde 3-5 arasında bir fiyat artışı görebilecek.

TSMC'nin fiyat artışı önümüzdeki yıl Ocak ayından itibaren yürürlüğe girecek olsa da, Apple, resmi lansmanından sadece birkaç ay sonra fiyat artışı yerine artan fiyatlandırma ile yeni cihazları piyasaya sürmesi bekleniyor.

Son Haberler