iPhone 13 Hakkında Kaçırılmış 5 Önemli Sızıntı

iPhone 13 Hakkında Kaçırılmış 5 Önemli Sızıntı
Apple'ın tasarım, performans, kameralar ve daha fazlası dahil olmak üzere bazı önemli yükseltmeler sunmasını beklediğimiz iPhone 13'ü duyurmasına sadece...

Apple'ın tasarım, performans, kameralar ve daha fazlası dahil olmak üzere bazı önemli yükseltmeler sunmasını beklediğimiz iPhone 13'ü duyurmasına sadece haftalar kaldı. Her yıl olduğu gibi, Apple'ın mağazalarında neler olduğuna dair söylentiler, sızıntılar ve raporlar çoktur ve bazıları diğerlerinden daha güvenilirdir.

Bir sonraki iPhone ile ilgili söylentiler genellikle yılın başlarında ortaya çıkmaya başlıyor, bu da aylar geçtikçe ve yeni ‌iPhone‌ lansmanı yaklaştıkça unutulabilecekleri anlamına geliyor. MacRumors okuyucularına yardımcı olmak için, söylenti haber döngüsünden kaçırmış olabileceğiniz ‌iPhone 13‌ hakkında bazı söylentilerden oluşan bu ilk beş listeyi derledik.

Apple'ın ürün geliştirme planları, geliştirme süreci boyunca değişebilir, bu nedenle bazı eski söylentiler Apple'ın mevcut planları kapsamında doğru olmayabilir. Ek olarak, aşağıdaki söylentiler, Apple'ın planlarıyla ilgili önceki iddialarına gelince karışık bir sicile sahip olan sızıntıcı Max Weinbach'tan geliyor.

Mat Siyah ve Bronz Renk Seçenekleri

Apple, bu yılın Mart ayında ortaya çıkan bir söylentiye göre ‌iPhone 13‌ Pro ve ‌iPhone 13‌ Pro Max için yeni bir mat siyah renk seçeneği planlıyor. Söylentiler, mevcut grafit seçeneğinin daha koyu, daha siyah bir ton içerecek ve mat siyah bir görünüm kazandıracak şekilde değiştirileceğini öne sürüyor.

Aynı söylentiye göre Apple, müşteriler için ek bir renk seçeneği yerine mevcut altın seçeneğinin ince ayarlı bir versiyonunda gelebilecek bir bronz renk seçeneği de planlıyor olabilir. Söylenti, geçen yılın Ocak ayında üst düzey 2020 ‌iPhone‌ serisinin tamamen yeni bir lacivert renk seçeneğine sahip olacağını doğru bir şekilde bildiren sızıntı yapan Max Weinbach'tan geliyor.

Apple, geçmişte yaptığı yıllık ‌iPhone‌ güncellemeleri ile yeni renk seçenekleri sunmuştu. Bunun da ötesinde, bu yıl önemli bir tasarım değişikliği beklemiyoruz, yeni veya ince ayarlı renk seçenekleri sunmak, insanların yeni telefonları eski modellerden ayırt etmesine yardımcı olmak için Apple'ın bir yolu olabilir.

Paslanmaz Çelik Kenarlar ve Parmak İzi Önleyici Kaplama

iPhone 12'nin ayırt edici özelliklerinden biri, en son 2013 yılında ‌iPhone‌ 5S ile bir amiral gemisi ‌iPhone‌da görülen düz kenarlı ‌iPhone‌ tasarımının geri dönüşüydü. iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max'te kenarlar paslanmaz çeliktir, ve müşteriler geçen yıl yeni iPhone'larını aldıklarında çabucak öğrendikleri için, parmak izlerine ve lekelere çok çabuk maruz kalabilirler.

Görünen o ki rahatsızlığın farkında olan Apple, yılın başlarındaki bir söylentiye göre, gelecek iPhone'ların paslanmaz çelik kenarları için yeni bir parmak izi önleyici kaplama planlıyor. Belirli bir ayrıntı verilmemekle birlikte, yeni kaplama, güncellenmiş bir üretim sürecinin parçası olarak gelebilir ve günlük kullanımda parmak izlerinin ve lekelerin görünürlüğünü azaltmaya yardımcı olabilir.

Yeni iPhone'larda çalışan Apple mühendisleri ve tasarımcıları, ürünlerin kendilerinin kullanıcılarıdır, bu nedenle Apple'da parmak izi ve leke sorunu ortaya çıkmış olabilir. Bu göz önüne alındığında, Apple'ın paslanmaz çelik kenarların dayanıklılığını artırmaya yardımcı olacak bazı adımlar attığını görmek tamamen şaşırtıcı olmaz, ancak söylenti kaplamanın parmak izlerine ve lekelere karşı ne kadar etkili olduğu görülmeyi bekliyor.

Dahili Hüzmeleme Mikrofonları

Weinbach'a göre Apple, şu anda AirPods serisinde bulunan hüzmeleme mikrofon teknolojisini iPhone 13'e getirmeyi planlıyor. Teknoloji, "iPhone"daki mikrofonların kalitesini artırarak daha iyi aramalar ve kayıtlar sağlayacak.

Apple'ın hüzmeleme teknolojisini ‌iPhone'a getirmesi ve muhtemelen video kayıtlarını ve sesi iyileştirmeye yönelik pazarlaması kesinlikle mümkündür. Apple, profesyonel kameramanlar için hepsi bir arada bir araç olarak ‌iPhone‌'u, özellikle üst seviye modelleri yoğun bir şekilde zorladı.

Daha Güçlü MagSafe Mıknatıslar

Geçen yıl ‌iPhone 12‌ ile Apple, ‌iPhone‌ için MagSafe'i tanıttı. ‌iPhone‌ üzerindeki ‌MagSafe‌, aksesuarları cihazın arkasına kolayca takmak için çok çeşitli olanaklar sunar. Apple, "MagSafe" ekosistemi için çeşitli kılıflar, bir pil takımı ve daha fazlasını piyasaya sürdü. Ancak bazı durumlarda müşteriler ‌MagSafe‌ mıknatıslarını zayıf bulmuşlardır. ‌iPhone 13‌ ile Apple'ın ‌MagSafe‌ mıknatıslarını daha güçlü hale getirmek için güçlendirdiği söyleniyor.

Apple'ın birkaç yıl içinde "iPhone"dan Lightning bağlantı noktasını kaldırması bekleniyor ve "MagSafe", Apple'ın portsuz bir gelecek için çözümü gibi görünüyor. Apple'ın müşterilerinin ‌MagSafe‌'e giderek daha fazla güvenmelerine yönelik uzun vadeli niyetiyle, mıknatısların ve teknolojinin güçlü ve standartlara uygun olmasını sağlaması gerekecek.

Yıldızların Fotoğraflarını Çekmeye Hazırlanın

Apple, "iPhone"un görüntü kalitesini ve yeteneklerini geliştirmek için son birkaç yılda agresif bir şekilde çabaladı. Geçen yıl şirket, LiDAR, geliştirilmiş lensler ve gelişmiş görüntü sinyali işleme sayesinde düşük ışıkta fotoğraf çekmeye odaklandı. Bu yıl, ProRes ve videolar için portre modu da dahil olmak üzere Apple'ın ‌iPhone 13‌ için planladığı kamera iyileştirmeleri hakkında önemli miktarda bilgi duyduk.

Ek olarak Apple, yaklaşan iPhone'lar için astrofotografi veya astronomi fotoğrafçılığına odaklanabilir. Şubat ayındaki bir söylenti, ‌iPhone 13‌'ün bir kullanıcının gökyüzünü işaret ettiğini otomatik olarak algılayacağını ve buna göre pozlama ve diğer kamera ayarlarını yapacağını öne sürdü.

Apple'ın ‌iPhone‌ üzerinde fotoğrafçılığı sürekli olarak iyileştirme baskısı ile, özellikle güncellenmiş bir kamera özellikleri paketinin ‌iPhone 13‌'ün en büyük satış noktası olabileceği düşünüldüğünde, bu söylenti makul görünüyor.

Bunlar, önümüzdeki ay ‌iPhone 13‌'ün piyasaya sürülmesinden önceki birkaç ay içinde duyduğumuz söylentilerden sadece birkaçı. Daha yeni ve güvenilir raporlar, yeni iPhone'ların daha küçük bir çentik, 120Hz değişken yenileme hızı ekranları ve daha fazlasına sahip olacağını öne sürdü.

Son Haberler