iPhone 13 İle Face ID Teknolojisi Maskeye Uyum Sağlacak

iPhone 13 İle Face ID Teknolojisi Maskeye Uyum Sağlacak
iPhone 13 lansmanı yaklaşıyor gibi görünüyor, ancak bu söylentilerin gelmesini engellemiyor. Apple'ın iPhone 13 serisi için yeni bir Face ID donanımını...

iPhone 13 lansmanı yaklaşıyor gibi görünüyor, ancak bu söylentilerin gelmesini engellemiyor. Apple'ın iPhone 13 serisi için yeni bir Face ID donanımını test ettiği bildiriliyor. Yeni Face ID'nin yüz maskeleri ve hatta sisli camlarla çalışacağı söyleniyor. Teknolojinin daha küçük bir çentiğin altına oturduğu söyleniyor ve selfie kamerası için farklı konumlandırmalara sahip olduğuna inanılıyor. Bu nedenle, iPhone 13 serisi, öncekine kıyasla farklı bir şekilde yerleştirilmiş bir selfie atıcıya sahip olabilir.

FrontPageTech tarafından hazırlanan bir rapora göre Apple, iPhone 12 ile yeni Face ID dizisini test etmelerine izin vermek için çalışanlarına özel bir kılıf sağladı. Kılıfın iPhone 12'nin etrafına tam oturduğu söyleniyor. dizi, biyometrik kimlik doğrulama için varsayılan kaynak olarak. Bu, Apple'ın piyasaya sürülmemiş iPhone 13'ü çıkarmadan yeni nesil Face ID donanımını büyük ölçekte test etmesine izin verebilir.

Yeni bir Face ID teknolojisinin eklenmesi, maskelerin değişmez olduğu bir dünyada yeni iPhone'u satın almak isteyenler için hoş bir haber olabilir. Pandemi ilk vurduğunda ve herkesin maske takması istendiğinde, Apple yeni iPhone'larında Touch ID sağlamadığı için eleştirildi. Referans olarak, rakip Android oyuncuları, tekliflerine kimlik doğrulama için ekran altı parmak izi tarayıcıları ekledi. Apple'ın daha sonra gelecekteki iPhone'larına yeni bir Touch ID biçimi ekleyeceği söylendi. Ancak yakın tarihli bir rapora göre, yaklaşmakta olan iPhone 13 serisinde herhangi bir Touch ID olmayacak gibi görünüyor.

Bu Bölümden Daha Fazlası

Şu an itibariyle Apple'ın katılımcı çalışanlarından yeni donanımı test etmek için maske ve gözlük takmalarını istediği bildiriliyor. Bazı durumlarda testlerin ya maske ile ya da yüzde hem maske hem de gözlükle yapıldığı da söylenmektedir. Şirket ayrıca, çalışanlarından teknolojiyi iç ve dış ortamlarda ve çeşitli maske ve gözlük modellerinde kullanmalarını istedi.

iPhone 13 serisi 14 Eylül'de piyasaya sürülebilir ve o hafta 17 Eylül'de piyasaya sürülebilir. Apple, iPhone 13 serisinin yanı sıra yeni nesil AirPods ve iPad mini'yi tanıtacak.

Son Haberler