iPhone 13 Ne Zaman Tanıtılacak? İşte Son Detaylar

iPhone 13 Ne Zaman Tanıtılacak? İşte Son Detaylar
Yeni bir rapor, Apple'ın bir sonraki iPhone'unun lansman zaman çizelgesini yineledi. iPhone 13, önümüzdeki ay en kısa sürede piyasaya sürülebilir. Apple'ın...

Yeni bir rapor, Apple'ın bir sonraki iPhone'unun lansman zaman çizelgesini yineledi. iPhone 13, önümüzdeki ay en kısa sürede piyasaya sürülebilir. Apple'ın bu yılın üçüncü çeyreğinde toplam iPhone üretiminin yüzde 35 ila 45'ini temsil eden iPhone 13'e sahip olduğu söyleniyor. Eylül lansman etkinliğinde yalnızca iPhone 13 değil, aynı zamanda şirketten çok çeşitli cihazlar da yer alacak. Apple ayrıca Watch Series 7, AirPods 3 ve iPad mini 6'yı da duyurabilir.

MacRumors'un yeni bir raporuna göre iPhone 13 serisinin Eylül ayının üçüncü haftasında duyurulacağı söyleniyor. Rapora göre iPhone 13 Pro modelleri 1 TB depolama seçeneğine sahip olacak. Yeni nesil iPhone'lar nihayet Android muadillerine yetişmek ve 120Hz yüksek yenileme hızına sahip olmak için uçuyor. Bununla birlikte, yüksek yenileme hızının iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max ile sınırlı olabileceğini iddia eden bazı çelişkili raporlar var. Apple'ın yaklaşmakta olan telefonlarında LTPO ekranları kullandığı söyleniyor.

Ayrıca, iPhone 13 serisi ön tarafta yeni bir tasarıma sahip olabilir. Genel görünüm ve hissin aynı kalacağı söylense de, daha küçük bir çentik görebiliriz. Bununla birlikte, TouchID'nin geri dönüşü için bir umut yok. Ayrıca, 2021 iPhone'ları, videolarda arka planı bulanıklaştırmak için video portre modunu destekleyen daha iyi bir kamera sistemine sahip olabilir. Apple'ın yılın ikinci yarısında 130-150 milyon iPhone birimi üretmeye hazırlandığı söyleniyor. iPhone 13 serisi, lazer görüntüleme, algılama ve mesafe (LiDAR) sensörüyle de gelebilir. Referans olarak, LiDAR sensörü şu an itibariyle iPhone 12 Pro modelleriyle sınırlıdır.

Ayrı olarak, Bloomberg'den Mark Gurman, Apple'ın yeni nesil donanımının genel bir kapsamını paylaştı. Rapor, şirketin Apple Watch Series 7, iPad mini 6 ve AirPods 3'ü de duyurabileceği için iPhone 13'ün lansman etkinliğinde tek donanım olmayacağını söylüyor.

Son Haberler