iPhone 13 Pro ve Pro Max, Üçüncü Taraf Uygulama Animasyonlarını 60 Hz İle Sınırlandırıyor

iPhone 13 Pro ve Pro Max, Üçüncü Taraf Uygulama Animasyonlarını 60 Hz İle Sınırlandırıyor
Piyasaya sürülen yeni iPhone 13 Pro modelleri, 10 Hz'den 120 Hz'e kadar değişen uyarlanabilir yenileme hızlarına izin veren ProMotion ekran teknolojisi ile...

Piyasaya sürülen yeni iPhone 13 Pro modelleri, 10 Hz'den 120 Hz'e kadar değişen uyarlanabilir yenileme hızlarına izin veren ProMotion ekran teknolojisi ile donatılmıştır.

120 Hz maksimum yenileme hızı olmasına rağmen, App Store geliştiricileri çoğu uygulama animasyonunun 60 Hz ile sınırlı olduğunu ve bunun da kullanıcılar için eşit olmayan bir görüntüleme deneyimine yol açtığını keşfetti. 9to5Mac'in haberine göre, ProMotion kaydırma ve tam ekran geçişleri için tam 120 Hz'de çalışır, ancak animasyonlar 60 Hz ile sınırlıdır.

Bu nedenle, örneğin Twitter zaman çizelgenizde gezinirken sorunsuz ProMotion deneyimini göreceksiniz, ancak 60 Hz'deki animasyonlar, diğer etkileşimlerin belirgin şekilde daha az pürüzsüz olduğu anlamına gelir. Apollo geliştiricisi Christian Selig, müşterilerden gelen şikayetleri zaten gördü.

Selig, Apple'ın iPhone modellerinde pil ömrünü korumak için 60 Hz sınırlaması eklediğini çünkü ProMotion teknolojisini de destekleyen iPad Pro modellerinde herhangi bir sınırlama olmadığını ve tüm animasyonların 120 Hz'de çalıştığını düşünüyor.

Apple'ın kendi uygulamaları her zaman 120 Hz'ye kadar çalışıyor gibi görünüyor, bu nedenle bunun Apple'ın gelecekteki bir güncellemede ele almayı planladığı bir hata veya sorun olma olasılığı da var.

Son Haberler