iPhone 14 Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı; İşte Detaylar

iPhone 14 Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı; İşte Detaylar
Geçen hafta iPhone 13 serisinin piyasaya sürülmesinin ardından, güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo, iPhone 14'ten ne bekleneceği konusunda yeni beklentilerle...

Geçen hafta iPhone 13 serisinin piyasaya sürülmesinin ardından, güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo, iPhone 14'ten ne bekleneceği konusunda yeni beklentilerle yola çıktı. Analist, iPhone 14'ün iPhone'da yeni bir delikli ekran tasarımına sahip olacağını tahmin ediyor.

Kuo açıklamasında:

2022 iPhone'lar için donanım satış noktaları şunlardır: 1) 5G destekli yeni bir iPhone SE (1H22), 2) yeni ve daha uygun fiyatlı 6,7 inç iPhone (2H22) ve 3) delikli bir ekrana sahip iki yeni üst düzey model (çentik alanı tasarımının yerini alıyor) ve 48MP geniş kamera (2H22).

Bu, hem Kuo'dan hem de sızıntı yapan Jon Prosser'dan önceki raporları desteklemektedir. Tasarım açısından Kuo, daha önce iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max'in bazı amiral gemisi Android telefonlarda kullanılana benzer yeni bir "delikli ekran" için çentik tasarımından vazgeçeceğini bildirmişti.

iPhone 14 serisinin iki farklı ekran boyutunda sunulması bekleniyor: 6.1 inç ve 6.7 inç. Bu, iPhone 14 ve iPhone 14 Max, ardından iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max şeklinde gelebilir. Kuo, yeni delgeç tasarımına yalnızca iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max'in sahip olacağını, diğer modellerin ise çentiği koruyacağını yineliyor.

Kuo ayrıca, iPhone 14 Max'in veya nihayetinde adı ne olursa olsun, fiyatının 900 doların altında olacağını söyledi. Karşılaştırma için, mevcut iPhone serisinin “Max”i yalnızca 1.099 $ fiyatla 6,7 ​​inç iPhone 13 Pro Max'i içeriyor.

Kuo ayrıca daha önce iPhone 14'ün ekran altı Touch ID desteği ekleyebileceğini söylemişti. Ancak bugünkü yatırımcı notunda, bu iddiayı geri çekiyor ve en son göstergelerin Apple'ın ekran altı Touch ID'li bir iPhone'un piyasaya çıkışını 2023'ün ikinci yarısına ertelediği yönünde olduğunu söylüyor.

48MP geniş kameraya gelince, iPhone'dan alınan çıktı görüntülerinin çözünürlüğünün hala 12 megapiksel olması mümkündür. Apple, 48 megapiksellik ham verileri almak ve daha ayrıntılı ve daha az gürültülü 12 megapiksel çıkış görüntüsü oluşturmak için bazı Android cihazlar tarafından kullanılan "dört hücreli birleştirme çıkış modu" adlı bir teknolojiyi kullanabilir.

Son Haberler