iPhone Kullanıcıları Microsoft Uygulamasıyla Vedalaşabilir!

iPhone Kullanıcıları Microsoft Uygulamasıyla Vedalaşabilir!
iPhone kullanan pek çok kullanıcıyı kapsayan bu gelişmede, ünlü Microsoft uygulaması artık kullanılmayacak. Şirket, yaptığı açıklama ile eski iPhone...

iPhone kullanan pek çok kullanıcıyı kapsayan bu gelişmede, ünlü Microsoft uygulaması artık kullanılmayacak. Şirket, yaptığı açıklama ile eski iPhone cihazlarına sahip olanlar için Microsoft Teams uygulamasını devre dışı bırakacak. Peki hangi tür cihazlar Microsoft uygulamasını kullanabilecek? Video konferans alanında önemli bir girişim olan Microsoft Teams, pek çok kullanıcının işine yarıyor. Bu haliyle de ideal bir uygulama olduğunu herkese gösteriyor. Ancak yaşanan son gelişmelere bakacak olursak iPhone kullanıcıları için geri sayım başladı. Hangi iPhone versiyonu bu uygulamadan yararlanamayacak belli oldu.

Microsoft Teams Kullanamayacak iPhone Modelleri

Apple'ı iOS 13 ile kullananlar, Microsoft Teams kullanamayacak. Alınan bu karar ile yalnızca iOS 14 ve 15 kullanıcılarının video konferans uygulamasından yararlanabileceğini ortaya koydu. Ancak şimdilik iOS 13'te de kullanılabildiğini belirtelim. Karar önceden duyurulsa da hızlı bir şekilde işleme geçmeyecek. Microsoft, tüm gelişmelerden önce kullanıcılarını uyarıyor ve bu konuda önlem alabilmeleri adına kendilerine süre veriyor. Şirketin bunu neden yaptığı az çok tahmin ediliyor. Kısa süre önce OneDrive için de bir güncelleme getirilmişti. macOS Sierra ve High Sierra versiyonlarında OneDrive'ın kullanılmayacağı açıklanmıştı. Hal böyle olunca diğer Microsoft uygulamalarına ne zaman sıra geleceği heyecanla bekleniyor. iPhone işletim sisteminiz eski ise bir an önce güncellemenizde fayda var. Yoksa pek çok gerekli uygulamayı kullanamayacaksınız. Şirket, güncel sürümler istediği için minimum gereksinimlerde değişiklik yapıyor.

Microsoft Bunu Neden Yapıyor?

Microsoft, neden eski Apple telefonlarının uygulamaları kullanmasına izin vermiyor? Nedeni ise oldukça basit. Güncellemelerle sistem gereksinimleri gittikte ağırlaşan uygulamalar, eski telefonların kaldıramayacağı seviyeye gelebiliyor. Bu nedenle Microsoft'un aldığı bir önlem ise eski sürümlü telefonlara olan desteği kesmek. Bu hem ticari anlamda etkili bir hamle hem de şirketin yapmak zorunda kaldığı bir önlem. Aksi takdirde eski telefonlar güncel sürümü çalıştıramaz ve aksi takdirde uygulamalar canlılığını yitirebilir.

iOS 15 Çıkması Bekleniyor!

Microsoft Teams, şu an için eski sürümlerde kullanılabilir. iOS 13'te güncel olarak kullanabileceğiniz bu uygulama, iOS 15 çıktıktan sonra mümkün olmayacak. Bu nedenle elinizi çabuk tutmanız sizin için daha iyi olacaktır. Yeni bir telefon alabilir veya mevcut telefonunuzun sürümünü güncelleyebilirsiniz. Bu konuda pek çok alternatifiniz bulunuyor. Ancak uygulamaya ihtiyacınız yok ise normal kullanabilirsiniz de. Genel olarak bu tarz uygulamalar ani bir şekilde gereksinim olarak karşımıza çıkabilmekte. O vakte kadar eski sürümle devam ederim diye düşünüyorsanız bu konuda öyle bir hamlede bulunabilirsiniz.

Son Haberler