iPhone SE 3, iPad Air 5 ve yeni sürüm Mac tanıtılacak

iPhone SE 3, iPad Air 5 ve yeni sürüm Mac tanıtılacak
Apple'ın 8 Mart Salı günü düzenlenecek bir etkinlikte yeni nesil cihazlarından iPhone SE 3, iPad Air 5 ve yeni bir Mac'in tanıtımını yapacağı iddia edildi

Bloomberg, Apple'ın yeni cihazlarını tanıtmak için 8 Mart'ı veya buna yakın bir tarihi hedeflediğini bildiriyor. Bloomberg, bu bilginin "konu hakkında bilgisi olan insanlar" tarafından verildiğini söylüyor ve geçmişe bakıldığında yayının Apple ile ilgili tahminlerinin genellikle doğru olduğunu görebiliyoruz.

Tabii ki her zaman olduğu gibi bu planların ileride değişmesinin mümkün olduğunu unutmamak gerekiyor, ancak şimdilik Mart ayının başlarında bir sonraki Apple etkinliğinin düzenlenmesi olası gözüküyor. Firma, geçtiğimiz yıl Nisan ayında düzenlediği bir etkinlikte yeni bir iPad Pro ve yeni iMac'i tanıtmıştı.

Bloomberg, Apple'ın hem iPhone SE 3'e hem de iPad Air 5'e 5G ekleyeceğini söylüyor ve bu da daha önceki söylentilerle uyumlu. iPhone SE en son Nisan 2020'de güncellendi, en son iPad Air yenilemesi ise aynı yılın Ekim ayında tanıtıldı.

Yeni bir Mac söz konusu olduğunda ise yeni tanıtım ihtimalleri daha düşük görünüyor, ancak habere göre "Mart kadar erken bir tarihte de gelebilir". 2022 yılı boyunca çok sayıda yeni Mac sunulması bekleniyor ve bu yüzden hangi cihazın tanıtılacağını tahmin etmek pek kolay değil. Bloomberg, bunun Apple'ın "bir yıl içinde şimdiye kadarki en büyük yeni cihaz sunumu" olabileceğini söylüyor.

Son Haberler