iPhone SE 3 Tüm Fiyat ve Özellikleri ile Duyuruldu! En Ucuz iPhone Geliyor!

iPhone SE 3 Tüm Fiyat ve Özellikleri ile Duyuruldu! En Ucuz iPhone Geliyor!
Bugün Apple'ın EBIL etkinliğinde uzun zamandır beklenen iPhone SE 3 tanıtıldı. Apple'ın en son gözdesi iPhone SE 3'ün tüm teknolojik ve tasarım öğeleri fazlasıyla merak ediliyor. Özetlemek gerekirse, yeni iPhone SE, iPhone 13'ün özelliklerini geliştirdi. Birçok kişinin uzun süredir beklediği iPhone 8 tasarımına sahip ve son derece hızlı hale geldi. Merak edilen detaylar haberimizde…

iPhone SE 3 teknik özellikleri

iPhone 13'teki A15 Bionic çip, yeni iPhone SE 3'te kullanıldı ve takdire şayan bir performans sergiledi. Apple'ın ikonik Neural Engine'i, GPU sorununu çözmek için bir kez daha devreye alındı. Ayrıca iPhone SE 3'ün 5G bağlantısını kullanması en ilgi çekici özelliklerden biri. Bu arada cihaz üç renkte sunulacak. Bunlar, kırmızı, gri ve siyah. Apple'a göre yeni iPhone SE 3, iOS 15'in dikkat artırma işlevinden yararlanabilecek. Ayrıca yeni harita uygulaması sayesinde yapay zekanın avantajlarından fazlasıyla yararlanabileceksiniz. Apple'a göre yeni iPhone SE 3, uzun yıllar boyunca yeni iOS güncellemeleri alacak.

Retina HD

iPhone SE 3, Retina HD teknolojisine sahip 4.7 inç ekrana sahip. Ekran ayrıca IP67 derecesi ile toza ve suya dayanıklıdır. Bunun dışında Apple, yeni iPhone SE 3'ün iPhone 13 ile aynı ekrana sahip olduğunu iddia ediyor. iPhone SE 3'ün arka ve ön camları şimdiye kadar piyasaya sürülen en sert cam olarak kabul ediliyor.

Apple A15 Bionic

Yeni iPhone SE 3, daha önce iPhone 13'te kullanılan Apple A15 Bionic yonga setine sahip. Uygulamaları açma, fotoğraf çekme, mesaj gönderme ve internette gezinme, 6 çekirdekli CPU'su ile önemli ölçüde daha hızlı. Apple'a göre iPhone SE 3, iPhone 8'den 1.8 kat daha hızlı işlem yapabiliyor.

Neural Engine

Apple A15 Bionic yonga seti hem iPhone 13'te hem de iPhone SE 3'te kullanıldığından, iPhone 13'te kullanılan Neural Engine, iPhone SE 3'te de kullanılıyor. 16 çekirdekli Neural Engine, saniyede 15,8 trilyon işlem gerçekleştirebiliyor. Sonuç olarak mümkün olan en iyi oyun, video ve fotoğraf görüntüleme deneyimlerini sağlıyor. Apple, iPhone SE 3'ün Neural Engine ile performansının iPhone 8'den 26 kat daha hızlı olduğunu iddia ediyor.

Yeni iPhone SE 3 fiyatı ve çıkış tarihi

Apple'ın açıklamalarına göre yeni iPhone SE 3 ülkemizde 10.999 TL'ye satışa sunulacak. Cihazın depolama kapasitesi açıklanmadı ancak 10.999 TL'lik fiyatın 64 GB'lık modeş için geçerli olacağını varsayabiliriz. 11 Mart'ta ön siparişe açılacak olan iPhone SE 3, ülkemizde 28 Mart'ta satın almaya hazır olacak.

Son Haberler