iPhone Tutkunlarını Sevindirecek Gelişme! iPhone 14’ün Tasarımı Sızdırıldı!

iPhone Tutkunlarını Sevindirecek Gelişme! iPhone 14’ün Tasarımı Sızdırıldı!
iPhone kullanıcılarını, özellikle bir üst modeli çıktığı gibi hemen satın alma refleksinde bulunan kullanıcıları sevindirecek bir gelişme yaşandı. iPhone 14’ün tasarımı ortaya çıktı. Tüm detaylar haberimizde...

iPhone 14’ün teknik özellikleri

iPhone tutkunlarının sürekli bir üst modelin merakı içinde olduğu zaten bilinen bir gerçek. iPhone 13 saltanatını sürdürürken yeni çıkacak modelin merakında olanları aydınlatacak birkaç gelişme yaşandı. Geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülecek yeni modelin birkaç teknik özellikleri ortaya çıkmıştı. IPhone 14, iddiaya göre iki farklı işlemci ile karşımıza çıkacak. A15 Bionic, iPhone 14 pro ve Pro Max modelinde ise A16 Bionic işlemcisi kullanılacağı iddia ediliyor. iPhone 14 Pro ana kamerasının 12 Megapiksel yerine 48 Megapiksel sensör kullanılacağı da fazlasıyla konuşuluyor. Fakat Ultra geniş açılı kameranın ise çok büyük bir ihtimal dahilinde değişmeyeceği söyleniyor.

1400x788iphone-14-pro-nun-tasarimini-gosteren-cizimler-sizdirildi.jpg

iPhone 14 ‘ün render görüntüleri sızdırıldı

Apple, iPhone 13’e benzer bir tasarımla karşımıza çıkacak. Performans konusunda oldukça iddialı olduğu düşünülen yeni modelde A16 Bionic işlemcisi kullanılacağı belirtildi. 5.4 inç boyutlara sahip iPhone 14 mini modelinin tanıtımı yapılamayacak. IPhone kullanıcılarının merakla beklediği modelin tasarımının sızdırılmasıyla yeni modele olan ilgi de artmış oldu. Rekabetin üst seviyede olduğu bu sektörde ilgiyi üzerinden düşürmeyen Apple iPhone 12’de beklediği etkiyi göremedi. IPhone 12’nin 2022 yılında piyasadan kaldırılacağı düşünülüyor.

iphone-14-render-goruntuleri-ortaya-cikti.jpg

iPhone

Apple imzalı iPhone, şirket tarafından tasarlanan ve üretilen multimedya ve internet özellikli bir akıllı telefondur. İlk modelini 29 Haziran 2007'de eski Apple CEO'su Steve Jobs tanıtmıştır. iPhone, kamera, yazılı mesajlaşma ve görsel sesli iletişimin yanı sıra taşınabilir bir medya oynatıcı, Safari web tarayıcısı, e-posta ve kablosuz internet erişimi içerir. Çoklu dokunmatik ekranı barındırmak için kullanıcı arayüzü, gerçek bir klavye yerine sanal bir klavye işleviyle tasarlandı. 2008 yılının ortalarında hizmete giren App Store sayesinde, üçüncü parti yazılımları da kabul eden iPhone'da şu anda 1,3 milyonun üzerinde Apple onaylı uygulama bulunuyor. Bu uygulamalar, App Store'da yirmi kategoride düzenlenmiştir. Modeller, Apple silicon işlemciler tarafından desteklenmektedir.

Son Haberler