İtalya'da Bir Adam COVID-19 Aşı Sertifikası İçin QR Kodlu Dövme Yaptı

İtalya'da Bir Adam COVID-19 Aşı Sertifikası İçin QR Kodlu Dövme Yaptı
Teknoloji ilerledikçe, QR kodlu dövmeler, dövme severler arasında oldukça moda bir şey haline geldi. Genellikle, bir QR kodunun kalıcı bir vücut izi sizi...

Teknoloji ilerledikçe, QR kodlu dövmeler, dövme severler arasında oldukça moda bir şey haline geldi. Genellikle, bir QR kodunun kalıcı bir vücut izi sizi kişinin en sevdiği şarkıya veya belki bir müzik videosuna götürür. Ancak, yakın zamanda İtalya'da bir adam, tarayıcıları COVID-19 aşı sertifikasına yönlendiren benzersiz bir QR kodlu dövme yaptırdı.

Raporlara göre, İtalyan adam, kişinin AB COVID aşı sertifikasına giden bir QR kodu yerleştirdi ve tarayıcıya COVID'siz olduğunu bildirdi. Dövme sanatçısı Gabriele Pellerone, bu şaşırtıcı dövmeyi müvekkilinin ön koluna yaptı ve bu, Yeni Coronavirüs'ten korunduğunun kanıtı.

İlk içgüdüm açıkçası bu tuhaf ama ilgi çekici dövmeyi taramaktı ve yaptım. Taradıktan sonra, beni bu sefer oldukça karmaşık olan başka bir QR koduna götürdü. Bu QR kodunu yerleştirmek son derece zor olurdu. Ancak QR kod alımından sonra bile sertifikasını göremedim. Sanırım bölgeye özel.

Şimdi, koştuğu yakın bir risk, QR kodunun güncelliğini yitirmesidir. Bununla birlikte, on yıl sonra akılsız dövmelerimizden yine de pişmanız. Bunlar gibi, önkolunuzda uçan kuşlar, ayak bileğinizdeki mükemmel düş kapanı veya 17 yaşındayken yaptırdığınız One Direction dövmesi veya “her gezen kaybolmaz” gibi alıntılar. Onlar da bir şekilde demode oldular, değil mi?

COVID-19 salgını hepimizi farklı şekillerde yaraladı. Yani bu konuda oybirliği ile anlaşabiliriz. Ama sonra, üzerinde fiziksel, sanatsal bir yara izi olan bu kişi, ona sonsuza kadar içinde bulunduğumuz zamanları hatırlatmak için gelir.

Son Haberler