Konami'nin Yeni Metal Gear, Silent Hill ve Castlevania Projeleri Üzerinde Çalıştığı Bildiriliyor

Konami'nin Yeni Metal Gear, Silent Hill ve Castlevania Projeleri Üzerinde Çalıştığı Bildiriliyor
Konami, Metal Gear, Castlevania ve Silent Hill için yeni girişler ve yeniden yapımlarla en popüler serilerinden bazılarını geri getirebilir. Bu, VGC ile görüşen...

Konami, Metal Gear, Castlevania ve Silent Hill için yeni girişler ve yeniden yapımlarla en popüler serilerinden bazılarını geri getirebilir. Bu, VGC ile görüşen projelere yakın birçok kaynağa göre.

Rapora göre, orijinal Metal Gear Solid oyunları modern platformlar için remaster'lar kazanırken, Metal Gear Solid 3: Snake Eater etrafında odaklanan yeni ve büyük bir proje de var. Singapur merkezli stüdyo Virtuos'un, tam bir yeniden çevrim olabilecek yeni oyunun geliştirilmesinde yer aldığı bildiriliyor. Stüdyo daha önce Uncharted 4, Outer Worlds, Jedi: Fallen Order, Dark Souls Remastered gibi yüksek profilli oyunlar ve ek geliştirme çalışmaları ve taşıma yardımı için daha fazlası üzerinde çalıştı.

Rapora devam edersek, Castlevania'nın dönüşü, görünüşe göre Japonya merkezli bir Konami stüdyosu tarafından işleniyor ve uzun süredir devam eden franchise'ın "yeniden tasavvur edilmesi" olarak tanımlanıyor.

Diğer son raporları doğrulayan kaynaklar, aynı zamanda çok sayıda Silent Hill projesinin de yapım aşamasında olduğunu söyledi. Konami dışındaki stüdyoların, "önde gelen bir Japon geliştirici" de dahil olmak üzere bu oyunlar üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Kaynaklara göre Konami, Metal Gear Survive ve Contra: Rogue Corps gibi oyunların kötü performansları ve son yeniden yapılanma çabalarından sonra harici stüdyolarla çalışmaya açık hale geldi.

Bahsedilen franchise'ların tümü, uzun yıllardır gündemde değil ve eFootball pek güven vermese de, kesinlikle aç ve değerli yeni girişler bekleyen hayranlar var. Her zaman olduğu gibi, bu projelerden herhangi biri Konami'den resmi onay alana kadar raporu bir miktar tuzla alın.

Son Haberler