Kuo: Apple, iPhone İçin Ekran Altı Touch ID'yi 2023'e, Katlanabilir iPhone'u 2024'e Erteledi

Kuo: Apple, iPhone İçin Ekran Altı Touch ID'yi 2023'e, Katlanabilir iPhone'u 2024'e Erteledi
Apple'ın yeni iPhone 13 serisini duyurmasından bir hafta sonra, güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo, ekran altı Touch ID'ye sahip bir iPhone ve katlanabilir...

Apple'ın yeni iPhone 13 serisini duyurmasından bir hafta sonra, güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo, ekran altı Touch ID'ye sahip bir iPhone ve katlanabilir bir iPhone hakkında birkaç bilgi paylaştı.

Kuo'ya göre, insanlar bir sonraki iPhone'un ekran altı Touch ID'ye sahip olmasını beklememeli, çünkü bu teknoloji en az bir yıl daha ertelendi.

Kuo, 9to5Mac tarafından görülen bir notta şunları yazıyor:

Beklenenden daha düşük geliştirme ilerlemesi nedeniyle, ekran altı parmak izi olan iPhone'un ve katlanabilir iPhone'un lansmanını sırasıyla 2H23 ve 2024'e erteleme tahminimizi revize ettik. Bunun 2022 ve 2023'te iPhone gönderilerine zarar vereceğine inanıyoruz.

Kuo, Apple'ın bu teknoloji üzerinde çalıştığını ilk kez bildirmiyor, ancak şimdi ekran altı Touch ID'nin 2022 iPhone serisi için hazır olmayacağını açıkça ortaya koyuyor.

Bloomberg'den Mark Gurman, yakın zamanda Power On haber bülteninde Apple'ın iPhone 13 serisinde ekran altı Touch ID'yi test ettiğini, ancak bunun işe yaramadığını söyledi. Ağustos ayında şunları yazdı:

Apple, bir sonraki amiral gemisi iPhone'lar için ekran içi Touch ID'yi test etmiş olsa da, bu yıl kesinti yapmayacak. Apple'ın üst seviye iPhone'ları için Face ID'de her şey dahil olduğuna ve uzun vadeli hedefinin Face ID'yi ekranın kendisine uygulamak olduğuna inanıyorum.

Kuo ayrıca 2024 için katlanabilir tasarımın ileri teknoloji akıllı telefonlar için en kritik satış noktası olabileceğine inanıyor.

Bu yılın başlarında Kuo, Apple'ın 2023'te ilk katlanabilir iPhone'dan 20 milyon adet göndermesini bekliyordu. Kaynaklara dayanarak, analist Apple'ın 2023'te 15 ila 20 milyon arasında katlanabilir iPhone göndermeyi beklediğini söyledi. Ancak şimdi Kuo, Apple'ın katlanabilir iPhone'u piyasaya sürmesi 2024'e ertelendi.

İlk katlanabilir iPhone ile ilgili önceki bir raporda Kuo, cihazın 7,5 ile 8 inç arasında bir ekrana sahip olacağını tahmin etmişti.

Şu anda, katlanabilir akıllı telefonların ürün konumu esas olarak akıllı telefon ve tableti entegre etmektir. Ancak katlanabilir akıllı telefonun, katlanabilir tasarımın uygulamalarından sadece biri olduğuna inanıyoruz. Katlanabilir cihazların gelecekte akıllı telefonlar, tabletler ve dizüstü bilgisayarlar arasındaki ürün segmentlerini bulanıklaştıracağını tahmin ediyoruz. Çapraz ürün ekosistemleri ve donanım tasarımı avantajlarıyla Apple, yeni katlanabilir cihaz trendinin en büyük kazananı olacak.

Son Haberler