Linkedln'den Geri Adım: Hikaye Özelliğini Sonlandırıyor

Linkedln'den Geri Adım: Hikaye Özelliğini Sonlandırıyor
Instagram için harikalar yaratan kaybolan video özelliğinin LinkedIn için uygun olmadığı ortaya çıktı. Microsoft'un profesyonel ağındaki Üründen Sorumlu...

Instagram için harikalar yaratan kaybolan video özelliğinin LinkedIn için uygun olmadığı ortaya çıktı. Microsoft'un profesyonel ağındaki Üründen Sorumlu Kıdemli Direktörü Liz Li'nin bildirdiğine göre, LinkedIn Eylül ayının sonuna kadar Hikayeler'i değiştiriyor. Bu hamle ile LinkedIn, küresel lansmanından sadece dokuz ay sonra Fleets'i öldüren Twitter'dan sonra kısa ömürlü video özelliğini ortadan kaldıran ikinci büyük hizmet haline geldi.

Hikayeler özelliği, kullanıcıların kısa video klipleri profesyonel ağlarıyla paylaşmalarını sağladı. Microsoft'a göre, özelliğin "içgörüleri paylaşma, yardım isteme ve haberlere tepki verme" için bir yol sunması gerekiyordu. FaceBook ve YouTube bile bu özelliği şu ya da bu şekilde kullanıyorken, LinkedIn'in neden kısa video vagonuna atlamaya karar verdiğini anlamak zor değil.

Liz Li, şirketin hatasından ders çıkardığını iddia ediyor. Yeni başlayanlar için Microsoft, kullanıcıların profesyonel bir ağ sitesinde çıkartmalar içeren geçici geçici videolar fikrinden hoşlanmadığını keşfetti. Cidden, çalışan profesyonellerin zaman öldürmek için Gelgit kapsülleri yiyen bir grupla karşılaştırıldığında farklı öncelikleri olduğunu kim düşünebilirdi!

Geri bildirimlere dayanarak, LinkedIn, kullanıcılarının profesyonel yolculuklarını sergilemek için videolar oluşturmaya daha fazla ilgi duyduğunu da keşfetti. Ayrıca bu videoların istedikleri kadar profillerinde kalmasını isterler. LinkedIn gönderisinde Liz Li, "her zamankinden daha iyi bir deneyim" yaratma vaadi ile kullanıcı önerileri istiyor.

Son Haberler