M1 Mac’lerde Windows 11 Kullanmak Artık Mümkün Olacak!

M1 Mac’lerde Windows 11 Kullanmak Artık Mümkün Olacak!
Parallel Desktop 17 sayesinde kullanıcılar yakında Windows 11'i resmi olarak Mac'lerinde çalıştırabilecekler. Yeni sürüm hem Intel hem de M1 Mac'leri destekliyor....

Parallel Desktop 17 sayesinde kullanıcılar yakında Windows 11'i resmi olarak Mac'lerinde çalıştırabilecekler. Yeni sürüm hem Intel hem de M1 Mac'leri destekliyor. Ancak, bir M1 Mac kullanıyorsanız, yalnızca diğer Arm tabanlı işletim sistemlerini, örneğin Windows on Arm'ı taklit edebileceksiniz.

M1 kullanıcılarının Windows on Arm'ı yüklerken uğraşmak zorunda oldukları uyarılara rağmen, Intel sürümlerinde çalışan Parallels 16 ile karşılaştırıldığında önemli performans iyileştirmeleri var. Parallels'e göre, M1 Mac'ler yüzde 28'e kadar daha iyi DirectX 11 performansı ve yüzde 20'ye kadar daha iyi disk performansı elde edecek. Şirket, Windows'un M1'de yüzde 33'e kadar daha hızlı başlayacağını ve Windows 10'un da yüzde 38 daha hızlı devam edebileceğini ekliyor.

Buna ek olarak, Intel olanlar da dahil olmak üzere desteklenen tüm Mac'lerde Windows sanal makinelerinde yüzde 25'e kadar daha hızlı 2D grafikler ve altı kata kadar daha hızlı OpenGL performansı elde edeceksiniz. M1 kullanıcıları, sanallaştırılmış bir TPM içerdiğinden BitLocker ve Secure Boot'u da kullanabilir.

Parallels, Windows 11'in yanı sıra en yeni macOS Monterey'i de destekleyerek size her iki dünyanın da en iyisini sunar.

Son Haberler